Niespodziewana aktualizacja Windows Phone 8.1. Idzie lepsze?

aktualizacja Windows Phone 8

Tego nie spodziewał się chyba żaden użytkownik systemu Windows Phone. Nie tylko sama aktualizacja jest zaskoczenie, ale przede wszystkim sposób jej przeprowadzenia. Czyżby szło nowe?

Microsoft udostępnił właśnie aktualizację aplikacji systemowe Oszczędzaj baterię. Nowa wersja, oznaczona jako 1.0.14131.157, przynosi trzy istotne zmiany. Po pierwsze, pokazuje jaki procent baterii zużyły poszczególne aplikacje. Po drugie, czego wcześniej brakowało, na liście pokazuje wszystkie appki zainstalowanie na telefonie. I wreszcie po trzecie, wyróżnia aplikacje, które mogą działać w tle.

To bardzo przydatna aplikacja. Jednak najciekawsze w całej informacji jest to, że nie zostaje ona przeprowadzona poprzez zmianę w systemie, a poprzez sklep Windows Phone. Każdy użytkownik może pobrać nową wersję appki Oszczędzaj baterię właśnie z tego miejsca.

Jest to niespotykane w przypadku Windows Phone. Do tej pory tego typu zmiany były przeprowadzane przez aktualizację całego systemu, a nie pojedynczej aplikacji. Wygląda na to, że Microsoft poszedł śladem Androida i najwyraźniej oddzielił kluczowe aplikacje od systemu, dzięki czemu łatwiej dokonywać ich aktualizacji. Jeśli rzeczywiście tak jest, to należy to uznać za bardzo dobry ruch ze strony amerykańskiej firmy. Takie rozwiązanie ma same plusy. Przede wszystkim, jak właśnie w tym przypadku, aktualizować można dużo częściej i dużo łatwiej.

Jeśli chcecie pobrać nową wersję aplikacji Oszczędzaj baterię, to wystarczy, że przejdziecie do sklepu Windows Phone.

źródło: WPCentral

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o