Oxygen OS dostępny do pobrania – nie ma ani rewolucji, ani wielkiej ewolucji

Firmę OnePlus zna chyba każdy miłośnik technologii mobilnych za sprawą docenianego przez szerokie grono odbiorców flagowca, który zawojował rynek w ubiegłym roku. Do niedawna firma ta współpracowała z twórcami modyfikacji CyanogenMod i to właśnie ona zapewniała smartfonowi płynne działanie. Rok 2015 przyniósł jednak zasadnicze zmiany, a właśnie dzisiaj udostępniony do pobrania został zupełnie nowy system Oxygen OS, pod kontrolą którego mają pracować właśnie urządzenia sygnowane logiem OnePlus.

Zastosowanie w przypadku systemu Oxygen OS przymiotnika „nowy” mogłoby wprowadzić wiele osób w błąd, gdyż na pierwszy rzut oka (w sumie na drugi też) przypomina on po prostu czystego Androida, znanego chociażby z popularnych Nexusów. Jego twórcy zapewniają jednak, że ich dzieło ma zachwycać szybkością działania, dostępnością wprowadzających wielu zmian aktualizacji oraz obecnością doskonale zintegrowanych ze sobą zespołów usług, które mają znacznie wpłynąć na wygodę użytkowania smartfonów OnePlus. Carl Pei, czyli jedna z osób odpowiedzialnych za projekt, w opublikowanej na blogu notce dodaje, że system cechować się będzie wysoką wydajnością oraz rozsądnym zarządzaniem energią akumulatora za sprawą zminimalizowania ilości niepotrzebnych dodatków oraz zasobożernych funkcji.

Wysoka użyteczność Oxygen OS opierać ma się przede wszystkim na obsłudze zróżnicowanych gestów. Ich wykonanie, nawet w przypadku wyłączonego ekranu, będzie skutkowało włączeniem na przykład aplikacji aparatu, bądź latarki. To zapewne nie wszystko i o kolejnych udogodnieniach dowiemy się najpewniej już w pierwszych dniach testów użytkowników. Do dyspozycji tych ostatnich dano także możliwość szybkiej i wygodnej zmiany ustawień, które widoczne są po rozwinięciu górnej belki powiadomień. Ta funkcja przywodzi na myśl popularny projekt Parandroid, co jednak nie powinno nikogo dziwić, gdyż wiele osób go tworzących współpracowało także w trakcie tworzenia Oxygen OS.

Jestem szalenie ciekaw jak Oxygen OS zostanie odebrany przez rynek i przede wszystkim przez użytkowników smartfonów od firmy OnePlus, których do tego producenta przyciągnął przecież między innymi świetny CyanogenMod. Czy wygląd systemu zbliżony do czystego Androida (wszak jest to system oparty o Androida 5.0.2 Lollipop) oraz brak większych innowacyjności podziała na jego korzyść? Wszystko okaże się z czasem. Oxygen OS pobrać można z oficjalnej strony OnePlus, na której znaleźć można również instrukcję jego instalacji na smartfonach tego producenta.

_

źródło: OnePlus

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
BuKoX Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
BuKoX
Gość
BuKoX

Ja uważam, że OnePlus bardzo dobrze postąpiło bo w ten sposób bez rewolucji dla użytkowników odetnie się od CM, który zostanie z jednym nieliczącym się na rynku partnerem. Może wtedy zejdą na ziemię bo póki co to do głowy im woda sodowa uderzyła.