Parkomat w twoim telefonie – kupuj bilety parkingowe mobilnie!

Nie przepadasz za kupowaniem biletów parkingowych? Zawsze brakuje ci pieniędzy albo nie masz czasu, żeby iść do parkomatu? W takim przypadku warto sprawdzić, czy na parkingu nie można kupować biletów mobilnie. To usługa dostępna w coraz większej liczbie polskich miast. Na czym dokładnie polega?

Twój telefon może stać się mobilnym parkomatem – wystarczy, że wykorzystasz odpowiednią aplikację, która pozwala na wykupienie biletów parkingowych on-line. To wygodne rozwiązanie, ponieważ nie tracimy wtedy czasu na poszukiwanie parkomatu, kupno biletu i zanoszenie go z powrotem do samochodu. Sama transakcja on-line trwa zaledwie parę sekund i można ją wykonać bez wychodzenia z auta. Osoby, które chcą także płacić za parkowanie mobilnie, nie muszą obawiać się, że zapłacą za usługę bardzo dużo. Płaci się za faktyczny czas parkowania, który może być też liczony w sekundach w zależności od miasta. Rozpoczynamy i kończymy płatność za parking w dowolnym momencie – przez telefon.

Jedną z aplikacji pozwalających na zapłatę za bilet parkingowy mobilnie jest mPay. Służy ona również do opłacania innych transakcji mobilnie, na przykład do kupna biletów komunikacji miejskiej czy rachunków. Korzystanie z aplikacji jest bardzo łatwe – pobieramy ją na swój telefon i zakładamy konto. Wybieramy następnie metodę zapłaty. W przypadku mPay możemy zapłacić za zakupy z użyciem karty albo portfela wirtualnego – doładowujemy go przelewami. Gdy jesteśmy na miejscu, po prostu wybieramy odpowiednią opcję w aplikacji. Transakcję potwierdzamy kodem mPay i bilet zapisuje się automatycznie.

Zatem bilet parkingowy możemy kupić znacznie wygodniej niż zwykle – bez poszukiwania drobnych i biegania do parkomatu. Wystarczy telefon Parkowanie z opcją zapłaty z systemem mPay jest dostępne, nie tylko w największych miastach Polskich takich jak chociażby Warszawa, Łódź, czy Poznań. System jest również dostępny w mniejszych miastach między innymi w Grudziądzu, Głogowie, Chrzanowie i wielu innych miejscowościach. Więcej informacji na oficjalnej stronie mPay.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o