Właśnie podrożały aplikacje na Windows Phone

Stało się to, co było już zapowiadane od kilku tygodni. Pomimo tego, że wiedzieliśmy o tym od dłuższego czasu, to informacja i tak jest niemiła. Właśnie od wczoraj zaczęły drożeć aplikacje w sklepie Windows Phone. Co gorsze, zapowiadany próg 20 procent nie do końca jest prawdziwy. W wielu przypadkach ceny są nieco wyższe, więc zmiana może być tym bardziej odczuwalna dla miłośników mobilnych kafelków.

Microsoft w swoim sklepie z aplikacjami stosuje progi. Deweloperzy nie mają całkowitej dowolności w kształtowaniu ceny swoich aplikacji i gier. Zamiast tego mogą wybrać właśnie jeden z progów. Wcześniej wynosiły one między innymi 3,49 zł czy też 9,99 zł. Teraz podwyższona została kwota tych progów.

Oto kilka zmian cen, które możemy zaobserwować od wczoraj:

  • Zamiast 3,49 zł zapłacimy teraz 4,5 zł,
  • Zamiast 9,99 zł zapłacimy teraz 13 zł,
  • Zamiast 22,99 zł zapłacimy teraz 30,50 zł.

Zmiany następują stopniowo, więc przy niektórych grach i aplikacjach wciąż mogą widnieć jeszcze stare ceny. Co ważne, na podwyżkę załapały się także mikro-płatności, więc drożej zapłacimy nie tylko za same appki, ale także wszystkie bonusy i ulepszenia wewnątrz ich.

Warto także przypomnieć, że podwyżka to nie jest „widzimisię” Microsoftu i chęć zarobienia większych pieniędzy. Wyższe ceny są spowodowane kursami walut, które w ostatnich miesiącach dość mocno wariują. Przez to deweloperzy zarabiali mniej na swoich produktach, więc konieczne było dokonanie korekty. Teraz jesteśmy jej świadkami.

za: Dobre Programy

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Damian JaroszewskiBuKoX Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
BuKoX
Gość
BuKoX

No to ładnie skoczyły. W Google Play nie zauważyłem jeszcze podwyżek.

Damian Jaroszewski
Gość

No trochę skoczyły, ale pewnie wszystkich to czeka