Podsumowanie 2016 roku na Appki.com.pl

W 2016 roku Appki.com.pl po raz kolejny urosły i to prawie dwukrotnie. To spory sukces, który bardzo mnie cieszy. Jednocześnie wiem, że wciąż wiele pracy przede mną i blog wciąż nie wygląda tak, jak bym sobie go wyobrażał. Ale może być już tylko lepiej.

Appki.com.pl powstały w połowie marca 2013 roku. Blog ma zatem ponad 3 lata i przez ten czas wciąż zyskuje na popularności. Daleko mi do wielkich blogów technologicznych na polskim rynku, ale wiem też, że konkurowanie z wielkimi redakcjami nie ma sensu. Poza tym sama tematyka bloga powoduje, że zainteresowanie jest mniejsze. W końcu Appki.com.pl skupiają się przede wszystkim na mobilnych systemach operacyjnych i aplikacjach.

Ale przejdźmy do podsumowania. W 2016 roku liczba unikalnych użytkowników wzrosła o 89 procent rok do roku. To dla mnie ogromny sukces. Nie spodziewałem się, że ruch będzie aż tak dobry, ale jednocześnie wiem, że to ogromne wyzwanie. Aktualnie Appki.com.pl są każdego miesiąca odwiedzane przez 80 tys. unikalnych użytkowników miesięcznie (dane z grudnia 2016 roku). Generują przy tym 120 tys. odsłon, co – w moim odczuciu – wymagałoby poprawy. Ale to cel na 2017 rok.

Dla wielu osób takie wyniki mogą nie wydawać się niczym wyjątkowym. Jednak Appki.com.pl to projekt od początku do końca tworzony tylko przeze mnie. Od czasu do czasu pojawiały się osoby, które przez krótki okres pomagały mi w pisaniu, ale nigdy nie zostały na dłużej. Dlatego wzrost popularności tak bardzo mnie cieszy. To moje dziecko, które rośnie z roku na rok.

Wiem, że powtórzenie tego wyniku w 2017 roku będzie niezwykle trudne, ale wierzę w to, że jest szansa na kolejny, kilkudziesięcioprocentowy wzrost. Będę o to walczył z całych sił. Mam też ogromną nadzieję, że w 2017 roku uda się w końcu odświeżyć wygląd bloga, aby spełniał aktualne standardy. Jednego jestem pewien – 2017 rok to czas dużych wyzwań i szansa na wskoczenie na wyższy poziom. Trzymajcie kciuki, aby się udało!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o