Koniec z Rattata i Pidgey wykluwającymi się z jajek!

Wykluwanie Pokemonów z jajek to jeden z najlepszych sposób na zdobycie nowych gatunków stworków. Jednak niezwykle irytująca była sytuacja, w której po przejściu 2 km naszym oczom ukazywał się Rattat lub Pidgey, których pełno dookoła. Na szczęście, z tym już koniec!

Niantic postanowiło wprowadzić zmiany do jajek z Pokemonami. Tym razem jest to bardziej znacząca nowość niż tylko wprowadzenie różnych kolorów w zależności od dystansu wymaganego do przejścia. Twórcy Pokemon GO wsłuchali się w głosy graczy i postanowili pójść im na rękę.

Teoretycznie w 2-kilometrowych jajkach znajdują się najsłabsze i najczęściej występujące Pokemony. W praktyce występują w nich tak ciekawe stworki, jak chociażby Charmander, Pikachu, Squirtle czy też Bulbasaur. Jednak zdecydowanie najczęściej, po przebyciu 2 km z włączoną grą, oczom trenerów ukazywały się Rattaty i Pidgeye. Było to strasznie irytujące. W końcu tych Pokemonów jest najwięcej i można je spotkać praktycznie na każdym kroku.

Ale z tym już koniec. Na oficjalnym fanpage’u Pokemon GO na Facebooku, poinformowano, że Rattata i Pidgey nie będą się już wykluwać z jajek. Co więcej, w ogóle będzie ich mniej pojawiać się na mapie. Rzadziej spotkamy też Zubata, który również jest bardzo pospolitym Pokemonem. Z jednej strony to dobra informacja, bo oznacza, że będziemy mieć szansę złapania innych stworków. Z drugiej strony to właśnie na Pidgeyach i Rattata najłatwiej było awansować na wyższy poziom. Wystarczyło złapać ich odpowiednią liczbę, włączyć Lucky Egg i wszystkie awansować.

Ale na tym nie koniec zmian. Nowości dotknęły też 10-kilometrowych jajek, czyli z teoretycznie najsilniejszymi Pokemonami. Z nich można było wykluć między innymi Eevee, który nie jest specjalnie mocny, ale może ewoluować w bardzo silnego Pokemona. Okazuje się jednak, że Eeevee pojawiał się zdecydowanie zbyt często, co zniechęcało trenerów. Przecież z jajka mogły się wykluć też takie stworki, jak Magmar, Scyther, Snorlax lub Lapras. Właśnie dlatego Eevee został przeniesiony do 5-kilometrowego jajka.

Na pewno zauważyliście też, że po raz kolejny zmieniono miejsca pojawiania się poszczególnych gatunków Pokemonów. To okazja do złapania stworków, których nie mieliście do tej pory w Pokedexie.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o