Niantic i Nintendo tworzą najlepsze Pokemony w historii!

Każdy geek i nerd grał w Pokemony. Nie wierzę, że są jakieś wyjątki. Zdobywanie kolejnych stworków, trenowanie ich i walczenie z innymi trenerami to jest to, co lubimy najbardziej. Ale Google i Nintendo zamierzają wprowadzić serię na zupełnie nowy poziom. Wyobraźcie sobie Pokemony w prawdziwym świecie. Walki toczone z innymi graczami i to na znanych nam ulicach. Taka gra właśnie powstaje i ma zadebiutować w przyszłym roku!

Gra – Pokemon Go – jest tworzona przy współpracy Nintendo oraz firmy Niantic, która należy do Google. Są to ludzie odpowiedzialni za inną grę wykorzystującą zjawisko rozszerzonej rzeczywistości – Ingress. Co prawda Niantic po ostatnich roszadach zostało oddzielone od Google, ale ciągle należy do Alphabet, więc de facto Larry’ego Page’a i Sergeya Brina.

Pokemon Go ma przenieść Pokemony do realnego świata. Stworki mają być rozsiane po całym globie i jeśli będziemy w pobliżu jednego z nich, to dostaniemy odpowiednie powiadomienie. Potem wystarczy tylko znaleźć Pokemona i spróbować go złapać. Możliwe będą także pojedynki z innymi graczami, oczywiście także w prawdziwym świecie. Gra ma wykorzystywać zjawisko rozszerzonej rzeczywistości, a to oznacza, że Pokemony będą nanoszone niejako na otaczający na świat.

Co więcej, Nintendo tworzy specjalny smartwach, abyśmy nie musieli przez cały czas zerkać na ekran smartfona. Urządzenie ma nas informować – przy pomocy wibracji i diody – gdy będziemy się znajdować w pobliżu jakiego Pokemona.

Pokemon-Go-Plus-smartwatch

Tsunekazu Ishihara – prezes Pokemon Company, zdradził, że prace nad grą Pokemon Go trwają już od dwóch lat, a premiera jest planowana na 2016 rok. Tytuł ma być darmowy, ale nie zabraknie w nim mikro-płatności. Nie jest jeszcze znana cena zegarka. Pokemon Go ma być wydane w wersji na Androida oraz Apple iOS.

Na konferencji prasowej nie zdradzono zbyt wiele na temat gry, ale opublikowany trailer pokazuje, w jakim kierunku zmierzają Nintendo i Niantic. Jeśli uda się chociaż w połowie tak dobrze, jak na załączony poniżej filmie, to będą to najprawdopodobniej najlepsze Pokemony w historii! Już nie mogę się doczekać!

źródło: The Verge

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o