Polska aplikacja Happie pomoże utrzymać zdrowy tryb życia

Znacie aplikację Cooklet? Jej twórcy – wrocławska spółka – właśnie wypuścili na rynek kolejny produkt o jakże wdzięcznej nazwie Happie. Jej zadanie jest jedno, ma zadbać o to, abyśmy zdrowo się odżywali, sporo ruszali i dzięki temu byli po prostu… happy.

Aplikacja Happie dla każdego użytkownika tworzy zbilansowaną dietę, dostoswaną do jego potrzeb. Twórcy zapewniają, że aplikacja uczy się przyzwyczajeń każdej osoby i na tej podstawie zmienia swoje rekomendacje. Jednak zdrowe odżywanie to nie wszystko. Happie proponuje także codzienny ruch, w końcu sport to zdrowie, tworzy listę zakupów, kontroluje nasze pomiary ciała, tworzy wykresy postępów dokonywanych przez użytkownika, a także pozwala na czat z dietetyczką.

– Happie to nowa kategoria produktu –  jest Twoim asystentem, który podpowie Ci co i kiedy zjeść. Każda rekomendacja to zbilansowany posiłek, który jest dopasowany do użytkownika według kilku parametrów, między innymi jego zapotrzebowania kalorycznego i podziału Białka/Tłuszcze/Węglowodany. Happie poznaje nasze preferencje, dzięki czemu otrzymywana dieta jest z czasem coraz bardziej spersonalizowana. Aplikacja rekomenduje też aktywności fizyczne, które razem ze zbilansowaną dietą tworzą plan na fajne życie, oczywiście z uśmiechem na twarzy – tłumaczy Grzegorz Trubiłowicz, założyciel i CEO firmy odpowiedzialnej za Happie i Cooklet.

Pomysł na aplikację powstał w trakcie prac nad Cooklet, która ma już cztery lata. Twórcy zauważyli, że wiele osób zaczyna się interesować zdrowym odżywianiem, ale nie są oni w stanie w odpowiedni sposób zaplanować swojej diety, a porady w Sieci często robią więcej zła niż dobra. Dlatego też rok temu do zespołu dołączyła dr inż. nauk żywieniowych – Karolina Łoźna, która pomagała przy tworzeniu Happie.

Aplikacja na razie jest dostępna na system Android i już można ją pobrać ze sklepu Google Play. Wiemy jednak, że trwają już prace nad wersjami na iOS oraz Windows Phone. Pierwsza z nich ma być dostępna już pod koniec lipca. Początkowo korzystanie z Happie jest darmowe, ale tylko przez pierwsze 7 dni. Później trzeba wykupić subskrypcję. Plan na kolejny tydzień to koszt rzędu 4,99 zł (promocja z 19,99 zł), a za 4 tygodnie zapłacimy 14,99 zł (przecena z 49,99 zł).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o