Microsoft stworzył wirtualny poradnik Windows Phone

Chociaż Windows Phone nie jest skomplikowanym systemem operacyjnym, to jednak początkujący użytkownicy mogą mieć problem z odnalezieniem pewnych funkcji. W końcu mobilne kafelki trochę się różnią od Androida oraz iOS-a. Właśnie z myślą o nich Microsoft stworzył wirtualny poradnik, który pokazuje, jak krok po kroku obsługiwać poszczególne funkcje systemu.

Poradnik był już dostępny wcześniej, ale dotyczył przede wszystkim asystentki głosowej, czyli Cortany. Teraz jego zakres został znacząco poszerzony. Dowiemy się z niego między innymi, jak pobierać aplikacje ze sklepu, jak zmienić kolory kafelków, czy też wykonać zdjęcie.

poradnik-windows-phone

Po wybraniu interesującego nas zagadnienia, na ekranie pojawia się wideo, które prezentuje poszczególne etapy wykonywania danej czynności. To bardzo fajny i łatwy do przyswojenia sposób, więc Microsoft zasłużył sobie na pochwałę. Jedyny minus jest taki, że poradnik jest dostępny w języku angielskim. Jednak poszczególne zagadnienia są tak łatwe do odnalezienia, że nawet osoba, która trochę gorzej posługuje się tym językiem, nie powinna mieć problemu z odnalezieniem się w menu.

Poradnik jest dostępny na oficjalnej stronie Nokii.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o