Producent smartfonów otwiera własny sklep z aplikacjami

Nie brakuje różnych sklepów z aplikacjami na Androida. Oczywiście mamy główny, czyli Google Play, ale wiele firm próbuje swoich sił na tym rynku. Jednym udaje się lepiej, innym trochę gorzej. Teraz do walki o swój kawałek tortu wchodzi polska firma Prestigio.

Prestigio MultiStore jest dostępny na wszystkich smartfonach tego producenta, które były sprzedawane od stycznia 2014 roku. Jeśli ktoś kupił sprzęt przed tą datą, to już wkrótce powinien otrzymać aktualizację OTA (Over the Air), dzięki której sklep również pojawi się na jego smartfonie lub tablecie.

W samym sklepie będą dostępne dwie zakładki – polecane oraz top darmowe. W obu mają być promowane przede wszystkim te aplikacje, które zostaną polecone przez innych użytkowników. Dodatkowo sklep ma się wyróżniać minimalistycznym oraz intuicyjnym wyglądem. Niestety, w przesłanej informacji prasowej nie ma zrzutów ekranu, więc ciężko to ocenić. Co ciekawe, akurat mam dostęp do smartfona tego producenta i to nowego i niestety, nie znalazłem w nim sklepu MultiStore.

Oczywiście raz kupiona aplikacja będzie dostępna na wszystkich urządzeniach, na których zalogujemy się na nasze konto, co jest chyba sprawą tak oczywistą, że nie wartą napisania. Gdyby zabrakło tak podstawowej funkcji, to tworzenie sklepu w ogóle nie miałoby sensu. Ważne jest to, że za aplikacje będzie można płacić na kilka sposób, wśród których znajdują się: PayPal, karta kredytowa oraz Portfel Google. Dodatkowo dostępne mają być „inne popularne na rynku sposoby dokonywania zakupów online”, ale szczegóły nie są znane.

Zawsze z dystansem podchodzę do tego typu informacji. Przebicie się z własnym sklepem z aplikacjami, w sytuacji w której wszyscy mają dostęp do Sklepu Google Play, jest niezwykle trudne. Nie twierdzę, że Prestigio się to nie uda, ale też chyba nie ma to być wielkim sukcesem finansowym, a bardziej zagraniem wizerunkowym. W końcu nie aż tak wielu klientów nosi w kieszeniach urządzenia tej marki, więc raczej trudno będzie na nich zarobić.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o