Rooms – nie wierzę, że Facebook naprawdę zrobił taką aplikację. Po prostu nie wierzę…

– Hej, zróbmy kolejną aplikację! – Ok, a co jest ostatnio modne? – Snapchat! – To zróbmy klona Snapchata! – A teraz potrzebujemy jeszcze jedną appkę. – To może fora, w końcu to tak mało znany i popularny format? – Ok!

I tak właśnie powstała aplikacja Rooms od Facebooka, a przynajmniej tak to sobie wyobrażam. Nie ma co owijać w bawełnę, Mark Zuckerberg i spółka nie są mistrzami kreatywności i świeżych, nowych pomysłów. Bardziej strzelają na oślep, a nuż coś zaskoczy i będą z tego pieniądze.

1-rooms

Ale przejdźmy do rzeczy. Rooms to… aplikacja do tworzenia pokoi. Zaskoczeni? Możemy na przykład stworzyć pokój na temat aplikacji mobilnych, do którego będą przystępować inne osoby zainteresowane tą tematyką. I jak już dołączą do naszego pokoju, to możemy sobie z nimi rozmawiać, udostępniać zdjęcia, wrzucać linki i wszystko, co związane z – w tym przypadku – aplikacjami mobilnymi.

Ale to nie koniec! Jest jeszcze lepiej! Rooms pozwala administratorom danego pokoju na: zmianę zdjęcia tytułowego, przypinanie najważniejszych postów, nadawanie uprawnień innym użytkownikom, a nawet to, czy innymi mogą linkować do naszego pokoju. Szał ciał! Tego jeszcze nie było, to istna rewolucja i coś kompletnie nowego…

2-rooms

Ale to wciąż nie wszystko! Rooms pozwala nam być kim tylko chcemy. Nie musimy podawać swoich prawdziwych danych. Jeśli chcemy, to w pokoju o appkach możemy być pandą małą, która lubuje się w korniszonach z ketchupem, a w pokoju o technologiach mobilnych brodatym mamisynkiem o imieniu Amadeusz.  Prawda, że rewelacyjny pomysł?

Mark, serio? Naprawdę to jest wasza nowa, innowacyjna aplikacja na iPhone’a? Mała podpowiedź – stworzyliście fora internetowe, które istnieją od zarania dziejów, czyli początków Sieci. Nie ma w tym nic nowego, rewolucyjnego, a tym bardziej fascynującego. No może poza tym, jak bardzo się tym chwalicie. To jest najbardziej szokujące z tego wszystkiego. Serio!

3-rooms

Jeśli jakimś dziwny trafem chcielibyście pobrać aplikację Rooms, bo np. uderzyliście się w głowę albo chcecie podszywać się pod pandę małą, to możecie ją pobrać z iTunes App Store. Oczywiście za darmo. Żądanie pieniędzy za to byłoby bezczelne.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o