Rynek aplikacji mobilnych wzrośnie aż o 270%!

Rynek aplikacji mobilnych w ciągu najbliższych kilku lat wzrośnie aż o 270% – wynika z najnowszego raportu App Annie. W tym samym czasie o około 114% wzrośnie czas średnio spędzany w appkach.

W 2015 roku rynek aplikacji mobilnych był warty około 70 mld dolarów rocznie. Do 2020 roku wartość ma wzrosnąć aż do 189 mld dolarów, czyli aż o 270%. Około 55% pieniędzy będzie generowanych przez najpopularniejszą kategorię appek, czyli gry. W tym samym czasie średni czas spędzany przez użytkowników w aplikacjach mobilnych ma wzrosnąć o około 114% – donosi firma analityczna App Annie.

W 2020 roku przychody z reklam w aplikacjach będą wyższe niż przychody z całego rynku w 2015 roku. To samo tyczy się przychodów ze sklepów z aplikacjami. Co ciekawe, cały czas będzie jednak zwiększać się przewaga reklam, a tym samym darmowych appek. Aktualnie reklamy stanowią około 58% przychodów deweloperów. Za 4 lata będzie to około 62%.

Wpływ na to będą miały przede wszystkim dwa czynniki. Po pierwsze, coraz więcej czasu spędzamy ze smartfonami w rękach. W ciągu ostatnich 2 lat aż dwukrotnie zwiększył się czas spędzany średnio w aplikacjach. Po drugie, na świecie jest coraz więcej smartfonów i tabletów. Do 2020 roku ma ich być aż 6,2 mld.

Wciąż najpopularniejsze będą gry mobilne, ale ich przewaga ma znacząco rosnąć. Twórcy pozostałych aplikacji w 2015 roku zarobili tylko 34% (24 mld dolarów) tego, co trafiło w ręce wszystkich deweloperów. Za 4 lata odsetek ten zwiększy się do 45% (85 mld dolarów). To dobra informacja dla wszystkich, którzy stawiają nie tylko na rozrywkę, ale też funkcjonalne appki.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o