Jedna z lepszych aplikacji Samsunga stała się dostępna dla wszystkich Androidowców

Samsung to jeden z tych producentów, który przykłada sporą uwagę do swojej nakładki na system Android. Owocem tego jest wiele ciekawych aplikacji, z których do tej pory mogli się cieszyć tylko posiadacze telefonów z serii Galaxy lub Alpha. Na szczęście powoli zaczyna się to zmieniać. Samsung właśnie udostępnił wszystkim posiadaczom urządzeń z Androidem jedną ze swoich najlepszych aplikacji – S Health.

S Health nie zaskakuje. To aplikacja zdrowotno-sportowa, która automatycznie zbiera wiele informacji na nasz temat. Dowiemy się z niej między innymi jak wiele korków danego dnia pokonaliśmy, na jaki dystans się to przełożyło i jak wiele spaliliśmy kalorii. Dość standardowe funkcje, które znajdziemy w wielu innych appkach.

To jednak wierzchołek góry lodowej o nazwie „możliwości S Health”. Bo o ile aplikacja potrafi wiele danych zbierać automatycznie, o tyle prawdziwą siłę poznajemy wtedy, gdy sami zaczynami dbać o dostarczanie informacji. I tak na przykład możemy informować appkę o wypitych szklankach napojów, spalonych papierosach lub zjedzonych posiłkach. Poza tym, przy współpracy ze smartwatchami, S Health zbiera dane także na temat ciśnienia krwi, poziomie glukozy, a nawet monitoruje nasz sen.

Jednak chyba największą zaletą aplikacji jest to, że współpracuje z wieloma innymi programami. Na liście znajduje się między innymi bardzo popularna aplikacja do monitorowania snu, czyli Sleep as Android, przypominajka picia wody – Hydro Coach, wiele aplikacji dietetycznych, a także inne programy fitness. Miłośnicy biegania na pewno docenią współpracę z aplikacją Nike+ Running, która jest przy okazji pewnego rodzaju serwisem społecznościowym dla fanów uprawiania sportów.

S Health jest przede wszystkim bardzo proste i przejrzyste. W szybki sposób możemy uzyskać informacje na temat danego dnia, ostatniego tygodnia, miesiąca czy nawet roku. Oprócz tego appka pozwala na ustawianie konkretnych celów i przypadku zbyt dużego lenistwa będzie nam przypominać o tym, aby ruszyć cztery litery sprzed monitora lub telewizora. Sam się o tym przekonałem testując Gear S.

Najnowsza wersja aplikacji S Health jest dostępna dla wszystkich posiadaczy smartfonów Samsung od modelu Galaxy S3 oraz innych użytkowników Androida. Co prawda appka może nie działać na niektórych sprzętach, ale Samsung nie informuje szczegółowo o kompatybilności. Aplikację S Health możecie pobrać za darmo ze Sklepu Play:

google_play

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o