Aplikacja Samsung S Health pojawiła się w Sklepie Play, ale nie każdy ją zainstaluje

Aplikacja Samsung S Health to jedna z najlepszych appek fitness. Jest ona domyślnie instalowana na smartfonach koreańskiego producenta i tylko oni mogą z niej korzystać. Wczoraj aplikacja pojawiła się jednak w Sklepie Google Play. Czy to oznacza, że mogą ją zainstalować wszyscy użytkownicy systemu Android? Nic z tych rzeczy. S Health jest dostępne tylko dla dość wąskiego – póki co – grona odbiorców.

Aplikacja jest w tym momencie dostępna tylko dla użytkowników smartfonów z serii Samsung Galaxy. Co więcej, wymagany jest Android w wersji co najmniej 5.0 Lollipop, więc potencjalna grupa użytkowników jest w tym momencie naprawdę mała. W końcu mało smartfonów może w na ten moment pochwalić się systemem operacyjnym stworzony na podstawie „lizaka”.

Po co zatem wprowadzać aplikację do Sklepu Google Play? Odpowiedź jest bardzo prosta. Najnowsze flagowce Samsunga – Galaxy S6 oraz Galaxy S6 Edge mają zupełnie nową wersję aplikacji. Teraz nowe wydanie mogą pobrać także użytkownicy Galaxy Note 3 czy też Galaxy S5, a wkrótce także posiadacze pozostałych telefonów Samsunga, które będą działać w oparciu o Androida Lollipop.

Poza tym w ten sposób koreańska firma może dużo łatwiej aktualizować aplikację. To coraz częściej spotykany trend, który został rozpoczęty przez samego Google. Firma oddzieliła aplikacje od systemu operacyjnego, dzięki czemu Sklep Play, Gmail, Usługi Google Play i wiele innych appek zawsze możemy mieć w najnowszej wersji, bez czekania na aktualizację samego Androida. W tym samym kierunku idą producenci smartfonów, którzy coraz częściej wrzucają swoje kluczowe aplikacje do Sklepu Play. Nie stają się one ogólnodostępne dla wszystkich użytkowników, ale posiadacze danych smartfonów mogą w ten sposób otrzymywać szybsze aktualizacje.

Tak samo jest w przypadku aplikacji Samsung S Health. Jeśli macie telefon Samsunga z Androidem Lollipop, to poniżej macie link do Sklepu Google Play, z którego możecie pobrać najnowszą wersję appki.

google_play

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
BuKoX Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
BuKoX
Gość
BuKoX

Wygląda ciekawie. Pewnie zaraz ktoś podmieni listę wspieranych urządzeń w APK i wyjdzie wersja dla każdego telefonu :) Tak jak było z mapami Here.