Znamy datę aktualizacji Samsungów do Androida Marshmallow

Samsung Galaxy S6

Wciąż niewiele telefonów doczekało się aktualizacji do najnowszej wersji Androida. Wśród nich są także Samsungi z serii Galaxy S oraz Galaxy Note, w tym najnowsze modele. Koreańska firma obiecała aktualizację, ale przez długi czas nie wiedzieliśmy, kiedy ona nastąpi. Dzisiaj uchylono rąbka tajemnicy. Aktualizacja rozpocznie się jeszcze w lutym.

Kiedy aktualizacja?

Do sieci wyciekły plany Samsunga związane z aktualizacją do Androida Mashmallow – donosi serwis 9to5Google. Jak można było się domyśleć, na początek nową wersję systemu operacyjnego otrzymają najnowsze smartfony, czyli Galaxy Note 5 oraz Samsung Galaxy S6 Edge+. Dla tych modeli Marshmallow zostanie udostępniony w lutym. Na przełomie lutego i marca aktualizację mają otrzymać modele Galaxy S6 Edge oraz Galaxy S6. Do marca lub kwietnia poczekają za to posiadacze Galaxy S5, Galaxy Note 4, a także Galaxy Note Edge.

Czego się spodziewać?

Przede wszystkim TouchWiz po raz kolejny ma zostać odchudzony, ale nie wiemy, co konkretnie się pod tym kryje. Już ostatnio zrobiono pod tym względem duży krok naprzód, ale kolejne usprawnienia na pewno będą mile widziane przez użytkowników. Samsungowy TouchWiz ma też przejść lekki lifting, ale nie będą to wielkie zmiany. Raczej kosmetyka, dzięki której system będzie bardziej czytelny.

Dużo ciekawsze rzeczy przygotował sam Google. Android Marshmallow na Samsungach Galaxy będzie korzystać z wszystkich dobrodziejstw systemu operacyjnego. A to oznacza, że zobaczymy na nim nowych mechanizm zarządzania uprawnieniami aplikacji, system oszczędzania energii Doze, a także, Now on Tap, czyli bardziej zaawansowaną współpracę Google Now z zainstalowanymi aplikacjami.

Na ten moment trudno jednoznacznie określić, jak bardzo wiarygodne są te doniesienia. Już kilka razy widzieliśmy prawdopodobne daty aktualizacji Samsungów i niewiele później z tego wynikało. Jednak minęło już sporo czasu i czas najwyższy, aby koreańska firma zaktualizowała swoje flagowe modele. Dlatego też wydaje mi się, że zaprezentowane daty są bardzo wiarygodne.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o