Kiedy Lollipop 5.1 dla Samsungów Galaxy S6? Już wiemy!

Samsung Galaxy S6 – zarówno wersja tradycyjna, jak i model Edge – został wydany od razu z systemem Android Lollipop 5.0. Jednak Google już udostępnił kolejne wersje, oznaczone odpowiednio 5.1 oraz 5.1.1, które poprawiają kilka błędów (chociaż nie wszystkie, jak się okazuje). Wielu użytkowników zastanawiało się, kiedy nowy Android pojawi się także na flagowcach Samsunga. No to już wiemy.

Kanadyjski operatorów komórkowy – Rogers – na swoich stronach internetowych poinformował, że aktualizacja do Androida 5.1 Lollipop dla Samsunga Galaxy S6 jest już szykowana i ma zostać udostępniona w czerwcu, czyli już w przyszłym miesiącu. Należy jednak dodać, że tuż obok daty pojawia się informacja, że termin może się jeszcze zmienić, więc nie możemy być w 100% pewni, że Android 5.1 Lollipop zawita na Galaxy S6 już w czerwcu.

Ale taka data nie powinna dziwić. Już od kilku tygodni mówi się o tym, że Samsung pracuje nad aktualizacją. Pojawiły się nawet pierwsze doniesienia na temat możliwych usprawnień. W nowej wersji oprogramowania ma się pojawić między innymi tryb gościa, a także obsługa zdjęć w formacie RAW.

Chociaż sam Android 5.1 Lollipop nie wprowadza wielu zmian w porównaniu do wersji 5.0, o jednak naprawia sporo błędów. Niestety nie wszystkie i na przykład posiadacze Nexusów mogą mieć problemy z działaniem danych mobilnych (ja mam). Nie zmienia to jednak faktu, że 5.1 to i tak spora poprawa w stosunku do 5.0, chociaż wciąż nie jest idealnie. Na szczęście Google pracuje już, a nawet udostępnia dla pierwszych urządzeń Androida 5.1.1, który kontynuuje proces naprawiania błędów, problemów i usterek. Tylko kiedy ta wersja pojawi się na flagowych smartfonach skoro nie doczekaliśmy się jeszcze Androida 5.1?

źródło: PhoneArena

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o