Samsung już pracuje nad aktualizacją Galaxy S6 do Lollipopa 5.1

Minęło już trochę czasu od oficjalnej prezentacji Samsungów Galaxy S6 oraz Galaxy S6 Edge. Oba telefony zostały zaprezentowane w marcu, na targach Mobile World Congress w Barcelonie. Od początku smartfony mają system oparty na Androidzie 5.0 Lollipop. Jednak Google już wypuścił nową wersję, oznaczoną jako 5.1. Okazuje się, że Koreańczycy już pracują nad aktualizacją i to nie tylko dla modeli Galaxy S6, ale także wielu innych urządzeń.

Jak donosi serwis SamMobile, Samsung w tym momencie pracuje nad kilkoma aktualizacjami do swoich smartfonów. Przede wszystkim trwają prace nad Androidem 5.1 Lollipop dla najnowszych Samsungów Galaxy S6, także modelu Edge, co bez wątpienia jest dobrą informacją dla potencjalnych użytkowników, ponieważ w tej wersji Google naprawił kilka ważnych błędów.

Poza tym trwają prace nad Androidem Lollipop dla całej serii Galaxy A, a także Galaxy Core Primer oraz Galaxy Mega 2. Wszystkie one mają dostać lizaka. Najwyraźniej po tym, jak aktualizacji doczekały się wszystkie sprzęty z wyższej półki, Samsung skierował swoją uwagę na niektóre smartfony ze średniej półki. To zasługuje na pochwałę, bo wielu producentów zapomina o tych nieco tańszych smartfonach.

Na razie nie są znane daty, w których nowe wersje systemu miałyby zostać udostępnione użytkownikom. Na razie wiemy tylko tyle, że prace trwają. No może nie tyle co wiemy, co są takie pogłoski. Jednocześnie pojawiły się informacje, według których nie ma w planach Androida Lollipop dla Samsunga Galaxy Note 2, co już jest nieco smutną wiadomością. To cały czas świetny kawałek sprzętu i jego użytkownicy na pewno ucieszyliby się z nowej wersji Androida.

Jednak jeszcze raz zaznaczę, że to tylko pogłoski, więc nie są to informacje w 100 procentach pewne.

 • MartaJ

  Piękne drewniane etui dla waszych smartfonów. Na bewood pl
  stronie największego europejskiego producenta drewnianych obudów. Ponad 140
  modeli dedykowanych smartfonom firm LG, Apple, Sony i Samsung. Sprawdźcie sami,
  naprawdę warto. Tylko w ten weekend wysyłka gratis!

 • anka es

  Przeklinam dzień w którym zgodziłam sie do aktualizacji !!!! Bateria nie daje rady nawet jeden dzień, wcześniej działała przy takich samych ustawieniach 3 dni!!!!

  • Czy po aktualizacji zresetowałaś telefon do ustawień fabrycznych? To podstawowa czynność, którą trzeba zrobić po każdej aktualizacji, ponieważ telefon może źle działać. Niestety, tak już działa Android i tej to zalecane.

   • anka es

    Po przywróceniu telefonu do ustawień fabrycznych jest lepiej, dziękuję