Samsung na czele sprzedaży inteligentnych zegarków

Inteligentne zegarki coraz bardziej zyskują na znaczeniu i co do tego nie mamy żadnych wątpliwości. Każdy liczący się na rynku mobilnym producent posiada już w swojej ofercie takie urządzenie, a do tego grona dopiero niedawno dołączyło także Apple ze swoim Apple Watch. W dniu dzisiejszym gigant z Cupertino oficjalnie poznał swojego największego rywala w tym segmencie, a jest nim oczywiście Samsung.

Portal Statista opublikował właśnie bardzo ciekawe informacje dotyczące sprzedaży inteligentnych zegarków w 2014 roku. Według udostępnionych danych, w ubiegłym roku sprzedano 4 miliony tych mobilnych urządzeń, a zdecydowanym sprzedażowym liderem okazał się być Samsung, który jako jedyny producent przekroczył magiczną barierę miliona sztuk. Na drugim miejscu plasuje się Pebble, a całe zestawienie zamyka Asus z wynikiem zaledwie 120 tysięcy sprzedanych sztuk. Zresztą, sami zobaczcie i przeanalizujcie zamieszczony do tego tekstu wykres.

statista-sprzedaz-smartwatchy-2014

Jak łatwo zaobserwować, Samsung posiada aktualnie aż 17,65% rynku inteligentnych zegarków. Do tego wyniku z całą pewnością przyczyniła się szeroka oferta urządzeń z Galaxy Gear na czele. Warto zaznaczyć też, że produkty południowokoreańskiego przedsiębiorstwa należą raczej do średniej półki zarówno sprzętowej, jak i cenowej, dlatego też mają szansę dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Jeśli chodzi o bezpośrednich rywali Samsunga w kategorii urządzeń pracujących pod kontrolą Android Wear, to są nimi Sony (550 tysięcy sztuk), Lenovo (500 tysięcy) oraz LG (420 tysięcy).

Wygląda na to, że w 2015 roku konkurencja na rynku inteligentnych zegarków stanie się jeszcze bardziej interesująca. Jestem ciekaw, jak na przyszłoroczne zestawienia wpłynie zaprezentowany w poniedziałek Apple Watch, który moim zdaniem osiągnie bardzo dobre wyniki sprzedażowe i może sporo namieszać w samej czołówce. Myślę, że w najbliższym czasie ranga urządzeń ubieralnych jeszcze wzrośnie i stanie się bardziej popularna także ze względu na interesującą aktualizację systemu Android Wear, która wprowadza zmiany, które zachęcą jeszcze więcej konsumentów do korzystania z takich urządzeń.

_

źródło: SeekingAlpha

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o