Usługa Samsung Pay już wkrótce na telewizorach Smart TV

Samsung w niedługim czasie zamierza ułatwić życie użytkownikom telewizorów Smart TV poprzez wprowadzenie do nich specjalnej usługi umożliwiającej dokonywanie szybkich płatności. Dzięki niej w łatwy sposób zapłacimy za aplikacje, zrealizujemy bezproblemowo mikropłatności, a także zakupimy książki oraz filmy. Tak, na telewizorze.

Usługa o niezbyt tajemniczej nazwie „Samsung Pay on TV” ma zrewolucjonizować płatności dokonywane w zaciszu naszych mieszkań. Uzyskamy możliwość połączenia z nią swojej karty kredytowej, debetowej, a nawet konta PayPal. W momencie, gdy będziemy chcieli za coś zapłacić, wyświetli się komunikat proszący o wpisanie czterocyfrowego kodu PIN. Wygląda na to, że cały proces nie będzie skomplikowany, a użytkownicy będą bez oporów korzystać z takiej formy dokonywania zakupów. Jeśli jednak informacje dotyczące sposobów płatniczych są już zapisane na innych urządzeniach Samsunga, nie będzie potrzebna żadna dodatkowa konfiguracja. W takim przypadku wystarczy po prostu z poziomu telewizora zalogować się na swoje konto Samsung.

Południowokoreański producent zapewnia, że usługa ta trafi na wybrane urządzenia Samsung Smart TV z 2014 oraz 2015 roku w 32 krajach. Przynajmniej na razie, bo możemy być pewni, że w niedługim czasie zostanie ona udostępniona niemal na całym świecie. To dobrze, bo takie posunięcie otwiera zupełnie nową furtkę. Nie tylko ułatwi użytkownikom dokonywanie płatności z poziomu telewizorów, ale także umożliwi Samsungowi udostępnienie dodatkowych, płatnych materiałów, a także wprowadzenie większej liczby mikropłatności w istniejących już produkcjach. W założeniu ma być szybko, prosto i bezproblemowo. Zobaczymy czy faktycznie tak będzie.

_

źródło: SamsungTomorrow

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o