Google pomoże Samsungowi z optymalizacją nakładki TouchWiz

Samsung w tym roku wykonał ogromną pracę nad swoją nakładką na Androida, czyli TouchWiz. Wyrzucono część zbędnych aplikacji. Zniknęły nawet niektóre funkcje i ustawienia, które zbyt obciążały system. Jednak zawsze może być lepiej. To podobno Google ma pomóc Koreańćzykom w pracach nad kolejną wersją Samsung TouchWiz.

Do takich informacji dotarł serwis Samsung Viet. Google podobno bardzo zależy na tym, aby najpopularniejsza nakłada systemowa na Androida była możliwe szybko i pozbawiona błędów. Właśnie dlatego twórcy systemu z zielonym robotem mają pomóc Samsungowi w pracach nad oprogramowaniem. Połączone siły obu firm mogą zdziałać cuda.

Byłaby to sytuacja nieco dziwna, ale chyba zrozumiała dla wszystkich. Samsung ma w tym momencie większość rynku Androida, więc duża część użytkowników może utożsamiać system właśnie z TouchWiz. A Google zależy na tym, aby Android był systemem lubianym i jak najlepiej odbieranym. Przecież nie każdy musi wiedzieć, że każdy producent ma swoją nakładkę. Jeśli komuś nie spodoba się działanie Samsunga, LG czy Sony, to może obwiniać za to sam system.

Warto też wspomnieć, że nie byłby to pierwszy raz, kiedy Google interweniuje w sprawie oprogramowania Samsunga. Mniej więcej 2 lata temu Samsung zaprezentował interfejs Magazine UX, który był wykorzystywany na tabletach z serii Galaxy Tab Pro. Google podobno nie podobało się jego działanie. Nakładka szybko dostała prawdziwego kopa i zaczęła działać dużo szybciej. Nie wiadomo, czy twórcy Androida pomagali w optymalizacji, ale wiele na to wskazuje.

Samsung zapewne nie skomentuje tych doniesień, ponieważ firma ma w zwyczaju nie odnoszenie się do plotek. A to jest jak na razie tylko plotka. Mam jednak nadzieję, że się potwierdzi, bo lepsze i szybsze oprogramowanie będzie dobre dla wszystkich użytkowników Androida. Konkurencyjne firmy zobaczą, że da się to zrobić lepiej i również zaczną pracować nad swoją nakładką. Nic tak nie pobudza innowacji, jak zdrowa konkurencja.

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Damian Jaroszewskiregoat Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
regoat
Gość
regoat

no najprawdopodobniej Google zalezy zeby samsungi dzialay zawsze dobrze co Samsnung = Android

Damian Jaroszewski
Gość

W końcu większość sprzętów z Androidem to właśnie Samsungi :)