Samsung udostępnia SDK dla nowego inteligentnego zegarka

Od jakiegoś czasu sporo mówi się o planach Samsunga dotyczących wprowadzenia na rynek zupełnie nowego inteligentnego zegarka, który według licznych doniesień charakteryzować ma się okrągłym ekranem. Wygląda na to, że plotki te potwierdzą się, a sam producent drogą oficjalną udostępnił właśnie deweloperom SDK dla nowego smartwatcha.

Już w ubiegłym miesiącu południowokoreański producent zaprezentował światu dość enigmatyczne grafiki prezentujące rzeczony zegarek i właśnie wtedy zainteresowani deweloperzy mogli zgłaszać chęć otrzymania dostępu do SDK w celu dostosowania swoich aplikacji do okrągłego ekranu smartwatcha. W dniu dzisiejszym Samsung oficjalnie dał programistom możliwość pobrania narzędzi, które dają możliwość stworzenia „bardziej atrakcyjnych i zróżnicowanych aplikacji przeznaczonych dla zegarka Gear najnowszej generacji”.

Samsung-Gear-A-SDK-2

Zestaw narzędzi programistycznych można pobrać naturalnie w różnych wersjach. Aktualne paczki oznaczone są symbolem Tizen SDK 2.3.1 RC7 i dostępne są na platformy Mac (64-bity), Ubuntu (32- i 64-bity), a także Windows (32- i 64-bity). W skład owych narzędzi wchodzi szczegółowa dokumentacja, która ma ułatwić deweloperom lepsze zrozumienie samego interfejsu systemu Tizen, menadżer instalacji, zintegrowane środowisko programistyczne, pomocne narzędzia, przykładowe aplikacje i zdjęcia prezentujące platformę w pełnej krasie. Co ciekawe, dokumentacja potwierdza obecność obracanej ramki wyświetlacza, dzięki której ma zdecydowanie wzrosnąć użyteczność samego inteligentnego zegarka.

Ruch związany z udostępnieniem SDK dla nowej generacji zegarka Gear jest bardzo przemyślany i jak najbardziej uzasadniony. Dzięki niemu programiści już teraz mogą pracować nad aplikacjami, które będą garściami czerpać z możliwości, jakie dawać będzie system Tizen na nowym urządzeniu od Samsunga. Właśnie to spowoduje, że w dniu premiery zegarka dostępnych będzie wiele programów i modyfikacji, które z całą pewnością zachęcą klientów do nabycia urządzenia – wszak południowokoreański gigant będzie miał się czym chwalić. Data premiery najnowszego Gear’a nie jest jeszcze znana i była już przekładana, jednak Samsung chce dopracować produkt nie tylko od strony sprzętowej, ale także od strony oprogramowania, by ten stał się groźnym rywalem dla zaprezentowanego niedawno zegarka od Apple.

_

źródło: SamMobile

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o