Skarbiec TFI inwestuje w bydgoską firmę Vivid Games

vivid games

Vivid Games to coraz bardziej znana i ceniona marka w świecie gier. Bydgoski deweloper, który ma na swoim koncie między innymi takie tytuły, jak: Real Boxing oraz Godfire: Rise of Promethesu, znalazł cichego inwestora w postaci jednego z największy funduszy inwestycyjnych – Skarbiec TFI.

Skarbiec TFI nabył w sumie 1259000 akcji bydgoskiej spółki, co przełożyło się na udziały na poziomie 4,9 proc. Co ciekawe, fundusz inwestycyjny nie poinformował o tym Vivid Games, ponieważ udział nie przekroczył 5 proc. i tym samym nie miał takiego obowiązku.

– Skarbiec TFI nie informował nas wcześniej o zaangażowaniu w naszą spółkę ponieważ nie przekroczył progu 5% i nie miał takiego obowiązku. Oczywiście jesteśmy bardzo zadowoleni, że tak poważny gracz zdecydował się na inwestycję w Vivid Games- komentuje Roy Huppert , członek zarządu Vivid Games.

Warto także dodać, że Skarbiec TFI ma także udziały w CD Projekt RED. Aktualnie w obrocie znajduje się 25,3 mln. akcji Vivid Games, a każda z nich jest wyceniana 2,63 zł, co daje kapitalizację na poziomie 66,5 mln zł. (stan na 24 września 2014, godz. 8:33).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o