Czekaliśmy kilka lat, ale w końcu mamy nową funkcję w Sklepie Google Play

Już kilka lat temu podobna funkcja pojawiła się w Apple App Store. Google – jak to ma w zwyczaju – mocno się ociągał z wprowadzeniem nowości, ale w końcu się udało. Zyskają na tym wszyscy – deweloperzy i użytkownicy. O czym mowa? O kuponach promocyjnych.

Tak, Google właśnie udostępnił deweloperom gier i aplikacji nową funkcję w Sklepie Play. Od teraz mogą oni generować kody, dzięki którym użytkownicy będą mogli za darmo zdobyć daną aplikację lub nawet jakiś bonus w samej grze, czyli mikropłatność. Jak na razie nie da się jeszcze stworzyć darmowego kodu na subskrypcję (o ile taka jest wymagana). Zdaniem Google i tak można już oferować darmowe okresy próbne, a później tańszy abonament, więc tego typu kody nie są potrzebne.

Niestety, liczba kodów jest ograniczona. Każdy deweloper będzie mógł utworzyć 500 kodów promocyjnych na kwartał (na każdą aplikację). Do wyboru będą różne pakiety:

  • 500 kodów na aplikację,
  • 500 kodów na mikropłatność,
  • 250 kodów na aplikację i 250 na mikropłatność,
  • 100 kodów na 5 mikropłatności.

Niewykorzystane nie przechodzą na kolejny okres. Kody będą jednorazowe, a każda promocja będzie mogła trwać maksymalnie rok. Poza tym deweloper w każdej chwili będzie mógł zatrzymać promocję lub wcześniej ustawić jej datę końcową.

Nie zmienia to jednak faktu, że przyszło nam kilka lat czekać na coś, co już od dawna jest w Apple App Store. Zazwyczaj było na odwrót, więc nie ma sensu specjalnie narzekać. Na szczęście lepiej późno niż wcale i twórcy gier oraz aplikacji w końcu mogą tworzyć kody promocyjne. Podejrzewam, że w najbliższym czasie zobaczymy wysyp tego typu ofert.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o