Tysiące aplikacji znikną ze Sklepu Google Play. Nieodwracalnie

Aktualnie w Sklepie Google Play można znaleźć mnóstwo aplikacji. Mówi się o liczbie około 2,6 mln. Już w przyszłym miesiącu oferta mocno się uszczupli, ponieważ Google planuje usunąć tysiące aplikacji i gier.

Nie ma jednak powodów do obaw. Ze Sklepu Google Play nie znikną najpopularniejsze pozycje. Nie o to w tej zmianie chodzi. Internetowy gigant zamierza za to walczyć z tzw. aplikacjami zombie. Są to programy, które zostały niejako porzucone przez swoich twórców. Nie są od dawna aktualizowane, nie spełniają wytycznych i często nie są w ogóle kompatybilne z najnowszymi wersjami systemu operacyjnego Android. Póki co są one jeszcze widoczne w Sklepie Play, ale od przyszłego miesiąca ma się to zmienić.

Google zamierza usunąć aplikacje zombie

Wielu deweloperów otrzymało już informacje o konieczności dostosowania swoich programów do najnowszych wytycznych. Firma daje im czas do 15 grudnia. Jeśli do tego momentu nic się nie zmieni, to aplikacje przestaną być widoczne w Sklepie Play, a następnie zostaną z niego całkowicie usunięte. Oznacza to, że nie będzie możliwości ich aktualizowania, nie mówiąc już o instalowaniu na nowo. Po prostu przestaną istnieć dla użytkowników systemu Android.

Nie wiadomo, jakiej liczby aplikacji dokładnie może się to tyczyć, ale najprawdopodobniej chodzi o tysiące pozycji ze Sklepu Play. Część może być nawet stosunkowo popularna wśród wąskiej grupy użytkowników. Ale skoro nie spełniają wymogów Google i nie były od dawna aktualizowane, to najwyraźniej deweloperom na nich nie zależy. W takiej sytuacji nie ma powodów do zdziwienia. Powinniśmy wręcz cieszyć się z tego, że twórcy Androida postanowili zrobić porządek w markecie z appkami. Już od dawna panował tam spory śmietnik, więc to dobra decyzja.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
dosk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
dosk
Gość
dosk

nie tylko apki zomie powinny być wywalone, coraz więcej pojawia się apek chcących bardzo dużego dostępu do danych, sam bym pewnie wcześniej nie zwrócić na to uwagi ale mam g datę zainstalowaną na telefonie i mnie ostrzega przy instalacji ze coś hce mieć za duży dostep, tak było np. z niewinną niby latarka, trzeba uważać bo mozna łatwo sie stać ofiarą cyberataku