Już wkrótce na mobilnym Skypie pogadasz z kilkoma osobami naraz

Rozmowy grupowe to nic nowego dla użytkowników Skype’a. Ale pod warunkiem, że korzystają oni z desktopowej wersji programu lub są tzw. klientami biznesowymi. Zwykły użytkownik nie mógł prowadzić wideorozmowy z kilkoma osobami jednocześnie. Ale w tym roku są 10. urodziny Skype’a…

I właśnie z tej okazji Microsoft zamierza całkowicie za darmo udostępnić wszystkim użytkownikom grupowe wideorozmowy. Pojawią się one we wszystkich aplikacjach mobilnych. Co prawda dokładna data nie jest jeszcze znana, ale powinno to nastąpić już wkrótce. Już dzisiaj – na specjalnie utworzonej stronie – można się zapisać i uzyskać wcześniejszy wgląd do nowej funkcji.

Nie ulega wątpliwości, że przed Skypem są trudne czasy. Niezwykle popularny komunikator musi rywalizować z wieloma konkurentami, głównie Facebookiem. Przecież to Messenger i WhatsApp są dzisiaj najpopularniejszymi komunikatorami na świecie. Do użytkowników pierwszego można zaliczyć praktycznie każdego posiadacza konta na Facebooku, a WhatsApp może się pochwalić aż 800 mln użytkowników. To liczby, z którymi trudno rywalizować.

skype-grupowe-wideorozmowy

Jednak pod jednym, ale to bardzo ważny względem Skype z nimi wygrywa. Chodzi właśnie o wideorozmowy. O ile Messenger i WhatsApp służą do pisania między sobą, tak właśnie Skype jest synonimem wideorozmowy. W naszym kraju się stał popularny przede wszystkim za sprawą fali emigracyjnej. Wiele rodzin zostało rozdzielonych i najlepszym sposobem komunikacji pozostają komunikatory. A przecież lepiej zobaczyć bliskich, niż tylko z nimi pisać.

Właśnie dlatego Skype musi przede wszystkim rozwijać tę część swojego biznesu. A wprowadzenie darmowych wideorozmów grupowych jest świetnym krokiem.

źródło: Mashable

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o