HTC potwierdza – tworzymy smartwatcha i ma on być wyjątkowy

Już od dłuższego czasu pojawiają się doniesienia na temat tego, że HTC pracuje nad własnych urządzeniem ubieralnym, a konkretnie smartwatchem. Jednak plotki plotkami, a sprzętu jak nie było, tak nie ma. Okazuje się jednak, że tajwański producent rzeczywiście pracuje nad inteligentnym zegarkiem, ale urządzenie zadebiutuje później niż zakładano.

Jason Mackenzie w wywiadzie z Re/code przyznał, że HTC rzeczywiście pracuje nad smartwatchem i nawet miał on już zadebiutować na rynku, ale sprzęt po prostu nie był jeszcze gotowy i plany zostały odłożone w czasie. Zasugerował także, że problemem w tym przypadku nie byli konkurenci na rynku technologii ubieralnych i ich premiery, a fakt, iż HTC chciało przygotować coś naprawdę wyjątkowego, co wywołałoby efekt „wow” i czego nie ma żaden inny producent.

Oczywiście nie dowiedzieliśmy się, o co konkretnie może chodzić

Co ciekawe, Drew Bamford z HTC Creative Labs powiedział, że codzienne noszenie któregoś z aktualnych smartwatchy nie ma większego sensu i jego firma chce być pewna, że ich produkt będzie miał sens, a użytkownicy będą chcieli go używać.

Z jednej strony obawiam się, że HTC może przespać moment, w którym technologie ubieralne staną się popularne i po prostu zabraknie miejsca dla tajwańskiej firmy. Poza tym zapowiadanie czegoś „wow” jest dość ryzykowne, ponieważ sprawia, że użytkownicy i dziennikarze będą mieli znacznie wyższe wymagania. A co, jeśli nie uda się ich spełnić? Wtedy na HTC posypią się jeszcze większe gromy niż gdyby zaprezentowali „standardowy zegarek”.

Z drugiej strony aktualnie prezentowane zegarki są dalekie od ideału i HTC może przeczekać ten moment i nie powtórzyć błędów swoich konkurentów. Poza tym do tego czasu powinny pojawić się nowe rozwiązania technologiczne, dzięki którym smartwatche będą lepsze. Mam tu na myśli przede wszystkim dużo efektywniejsze akumulatory, który są w tym momencie po prostu tragiczne. Inteligentny zegarek, który działa 1-2 dni na maksymalnie naładowanej baterii to nie jest coś, o czym marzyli fani nowych technologii.

Nie zmienia to jednak faktu, że na zegarek od HTC będziemy musieli poczekać do 2015 roku. Oby rzeczywiście był „wow”.

za: Android Authority

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o