Snapchat idzie na wojnę z użytkownikami nieoficjalnych aplikacji

Część z Was pewnie dostała ostatnio maila z ostrzeżeniem. Od jakiegoś czasu bowiem Snapchat rozsyła wiadomości do użytkowników, którzy obsługują ten serwis przez aplikację nieoficjalne. Groźbą było zablokowanie konta takiego użytkownika, chyba, że zaprzestałby korzystania z aplikacji firmy trzeciej.

Większość użytkowników drwiło sobie z tej wiadomości

Jednak dzisiaj rano Snapchat faktycznie zablokował i usunął konta osób, które nie dostosowały się do apelu. Jednak nie jest to takie straszne, gdyż “każdy” może założyć nowe konto Snapchat, za pomocą oficjalnej aplikacji.

No właśnie nie każdy

“Czystka” Snapchata dotknęła nie tylko użytkowników. Aplikacje niezależnych deweloperów korzystające z API Snapchata zostały usunięte ze sklepu Windows Phone. Wszystkie! A to oznacza, że użytkownicy Windows Phone nie mają możliwości korzystać z usługi. Największą stratą jest aplikacja 6snap. Była to najlepsza aplikacja z tych nieoficjalnych. Powiem więcej – to była najlepsza aplikacja do obsługi Snapchata ze wszystkich dostępnych.

Rudy Huyn, czyli deweloper 6snap, potwierdził, że jego aplikacja została usunięta z Windows Phone Store. Jednak zapewnił, że będzie prowadził rozmowy z Microsoftem, aby 6snap powrócił do sklepu. Jest on również znany z innych klientów popularnych serwisów na Windows Phone, między innymi: 6tag do Instagrama, 6tin do Tindera, 6sec do Vine’a, czy CloudSix do Drobpoxa.

Martwi mnie ta sytuacja, bowiem taki ruch może odstraszać deweloperów od tworzenia aplikacji na Windows Phone

A jako, że jestem wielkim entuzjastą tego systemu, chciałbym, aby powstawało coraz więcej wspaniałych aplikacji na WP.

W Sklepie Play wszystkie aplikacje nieoficjalne jeszcze są. Ale śmiem twierdzić, że niedługo to się zmieni. Jednak dziwne jest to, że właśnie Windows Phone poszedł na pierwszy ogień. Przecież jest to system bez oficjalnej aplikacji Snapchata. Więc użytkownicy WP nie mają teraz możliwości jakiejkolwiek obsługi tego serwisu.

Jest to zrozumiały krok ze strony Snapchata, gdyż chce promować swoją aplikację. Jednak na Windows Phone nie ma oficjalnej aplikacji. Chyba, że jest to krok zrobiony specjalnie, przed premierą oficjalnego Snapchata na WP?

Moim zdaniem Snapchat tym krokiem zniechęcił część użytkowników do korzystania z jego sieci. I nie mówię tu o użytkownikach Windows Phone, gdyż tych jest stosunkowo mało, ale o wszystkich korzystających z nieoficjalnych aplikacji. Nie znam liczby tych ostatnich, ale to, że w ogóle tacy występowali, to był sygnał, że z aplikacją oficjalną jest coś nie tak.

Źródło

 • ola

  Czy jest szansa że odblokują mi konto?

  • Trudno powiedzieć, ale raczej wątpię. Z jakiej aplikacji korzystałaś?

   • ola

    6snap. A nawet jeśli teraz bym korzystała na androidzie?…

    • Zawsze warto spróbować

     • ola

      To znaczy? Napisałam do nich i wysyłają tylko jakąś formułkę o nieoficjalnych aplikacjach. Nie za ciekawie.

     • Ela

      gdzie do nich napisałaś?? tyle punktów i znajomych :(

  • Michał Chęciński

   W niektórych przypadkach zmiana hasła odblokowuje konto :)

 • marekwp

  Debilizm.. Według mnie nie powinna w ogóle zaistnieć nastepujaca sytuacja. Użytkowników wp przybywa i widac to w każdy miejscu, od komunikacji miejskiej po szkoły i sklepy. Wszędzie widuje coraz więcej osób z wp. Szczerze mówiąc wkurzylem sie bo teraz nie dosc ze zapewne zablokowali mi konto to w dodatku nie ma juz żadnej godnej aplikacji w market place… Płacić za jakies podróbki nie ma mowy a 6snap byl jedna z najlepszych aplikacji. Snapchat straci jedynie masę osob korzystających z niego. Ruch bezcelowy.. Mogli dobrać sie do dupy androidom itp. A nie osoba wbrew pozorom skazanym na nie oryginalne aplikacje ze względu braku zainteresowania klientem..

  • Z tym mnóstwem osób to nie przesadzajmy. Może i w Polsce jest spora liczba użytkowników WP, ale nie zapominaj, że na całym świecie to zaledwie 3%

   • marekwp

    Według mnie są to zwykle głupie statystyki które często mijają sie z prawda. Nie zmienia to faktu ze jest to ograniczenie własnego potencjalu jaki posiada snapchat

    • Taka jest prawda. WP to niecałe 3% rynku, więc Snapchat niewiele sobie ogranicza. Oczywiście też nie podoba mi się ich postępowanie, ale to nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz. Użytkownicy WP muszą się z tym pogodzić i tyle…

 • Wera

  Witam, kupiłam Telefon Microsof Lumia z windows 8 i problem jest taki, że snapchat czy 6snap nie ma w sklepie. Wie ktoś czy w nowym roku jest już dostępne?