Idzie nowe dla Snapchata. Będą audio- i wideorozmowy?

Snapchat

Snapchat – z nierozumianych dla mnie powodów – jest światowym hitem. Korzystają z niego miliony użytkowników. Cieszy się popularnością przede wszystkim wśród młodych osób. Ale to najwyraźniej cały czas za mało, bowiem wiele wskazuje, że w najbliższym czasie aplikacja wzbogaci się o nowe funkcje – rozmów zarówno tych tradycyjnych, jak i wideo.

Snapchat początkowo służył do przesyłania szybkich wiadomości, które miały datę ważności, np. kilku sekund. Był to kolejny, chociaż nieco bardziej oryginalny, komunikator z elementami serwisu społecznościowego. Z niezrozumiałych dla mnie powodów stał się światowych hitem, głównie wśród młodzieży. Jednak ostatnie badania pokazują, że aplikacja zyskuje na znaczeniu także w mobilnym wideo. Okazuje się, że pod tym względem zbliża się już nawet do Facebooka. Nie powinno więc nikogo dziwić, że Snapchat zamierza się rozwijać, także w tym kierunku.

Okazuje się bowiem, że już wkrótce aplikacja najprawdopodobniej wzbogaci się o nowe funkcje. Informacja pochodzi od twórców Snapprefs – modułowi Snapchata dla Xposed Framework. Trafili oni (w tym Piotr Brzozowski) na pewne fragmenty kodu w oryginalnej aplikacji, które sugerują, iż wkrótce doczekamy się nowej wersji czatu. Nie tylko zmieni się sam interfejs tego elementu, ale pojawią się w nim także nowe funkcje, jak chociażby audio- i wideorozmowy.

Jeśli owe doniesienia okażą się prawdą, to Snapchat zamierza wejść na kurs kolizyjny ze Skypem, Viberem, a nawet Facebookiem i WhatsAppem. Szykuje się jeszcze większa konkurencja na rynku komunikatorów mobilnych.

Poza tym Snapchat najprawdopodobniej wprowadzi także naklejki, które będzie można kupować. To jeden z najprostszych, ale zarazem dość skutecznych sposobów na monetyzację aplikacji mobilnej. Pojawią się także informacje o tym, czy dana osoba przeczytała naszą wiadomość. Ma to działać na podobnej zasadzie, jak w facebookowym Messengerze.

Pamiętajcie jednak, że żadna z tych informacji nie została oficjalnie potwierdzona. Co prawda kod w oryginalne aplikacji wskazuje na opisane nowości, ale Snapchat również dobrze może się z nich wycofać. Jednak bez wątpienia coś jest na rzeczy i jest spora szansa na sporą aktualizację w najbliższym czasie. I na pewno nie spodoba się to konkurentom Snapchata, którzy i tak już stają na głowie, aby wyróżnić się na tle rywali.

źródło: Phonearena

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o