Smartfony Sony Xperia Z w przyszłym tygodniu otrzymają Lollipopa

Indonezyjski odział Sony Mobile zdradził, kiedy smartfony z rodziny Xperia Z otrzymają aktualizację do Androida Lollipop. Przy okazji dowiedzieliśmy się także, jakich nowości i usprawnień mogą się spodziewać użytkownicy tych telefonów. Wpis na Facebooku do tej pory nie zniknął, więc wszystko wskazuje na to, że to oficjalna informacja, a nie błąd jakiegoś pracownika, który pospieszył się z ujawnieniem wiadomości.

Według wpisu na oficjalnym profilu Sony Mobile Indonesia Android Lollipop zostanie udostępniony w 12 tygodniu 2015 roku, czyli dokładnie w przyszłym tygodniu, zaczynającym się 16 marca. Przy okazji dowiedzieliśmy się wiele na temat nowości w lizaku w wersji od Sony.

  • Inteligentny interfejs użytkownika – Sony zapewnia, że wykorzystano zarówno pomysł Google, czyli Material Design, a także doświadczenie japońskiej firmy, aby stworzyć nowy, piękny, interaktywny oraz przyjazny dla użytkowników interfejs.
  • Usprawniony ekrany blokady – jak to w Lollipopie bywa, już na ekranie blokady użytkownik będzie miał dostęp do najnowszych powiadomień, a także szybkich ustawień.
  • Obsługa wielu kont – to także nowość znana z samego Androida, a nie coś stworzonego przez Sony. Chodzi oczywiście o obsługę kilku kont jednocześnie, np. prywatnego i do pracy, lub własnego i dla dziecka, np. do gier.
  • Zarządzanie pamięcią – od Androida 5.0 Lollipop użytkownicy mogą przenosić aplikacje na kartę pamięci i dzięki temu zaoszczędzić nieco miejsca w urządzeniu.

Jeśli już nie możecie się doczekać aktualizacji, to muszę nieco ostudzić wasz zapał. Nowa wersja systemu zostanie udostępniona już w przyszłym tygodniu, ale nie od razu dla wszystkich użytkowników. Dostępność będzie zależała od urządzenia. A Lollipop został podobno przygotowany dla użytkowników Xperii Z3, Z3Compact oraz Z2.

Aktualizacja będzie wymagała pobrania paczki w rozmiarze od 520 do 640 MB oraz przynajmniej 1,2 GB wolnego miejsca w pamięci. Cały proces ma trwać około 20 minut. Od razu uprzedzam, że po aktualizacji najlepiej przywrócić telefon do ustawień fabrycznych, bo bez tego może nie działać najlepiej. Taki już urok Androida…

źródło: Xperia Blog
zdjęcie główne: Stephane <3 / Foter / CC BY

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o