Google może streamować aplikacje prosto do Twojego telefonu

Google od wielu lat jest niekwestionowanym liderem w wyszukiwaniu Internetowym. Już od dawna może pokazywać wyniki wyszukiwania z aplikacji mobilnych na Androidzie. Jednak taką aplikację trzeba mieć zainstalowaną. Dzisiaj to się zmienia, bowiem Google może już strumieniować appki prosto do naszych telefonów.

Załóżmy, że szukamy hotelu. Robimy to na urządzeniu mobilnym. Google może nam pokazać wyniki wyszukiwania z aplikacji Hotel Tonight, ale tylko wtedy, gdy mamy ją zainstalowaną na urządzeniu. Jeśli nie, to po prostu nie zobaczymy danych wyników. To oczywiście ogromna strata dla firmy, która – jak wielokrotnie deklarowała – chce dostarczać możliwe najlepsze i najbardziej precyzyjne rezultaty wyszukiwania.

Jak donosi TechCrunch, Google opracował nową technologię, która ma temu zaradzić. Jeśli nie będziemy mieli zainstalowanej konkretnej aplikacji, to ta będzie mogła być strumieniowana na nasze urządzenie. Nie będzie instalowana, ale zobaczymy ekran, jakbyśmy normalnie z niej korzystali. Na przykładzie Hotel Tonigt – będziemy mogli przejrzeć ofertę, a nawet dokonać rezerwacji hotelu.

Na razie mechanizm ma działać tylko w przypadku 9 aplikacji: Hotel Tonight, Weather, Chimani, Gormey, My Horoscope, Visual Anatomy Free, Useful Knots, Daily Horoscope oraz New York Subway. Jest jeszcze kilka ograniczeń, które z pewnością nie ucieszą użytkowników w Polsce. Po pierwsze, system będzie działać na razie tylko w USA. Po drugie, konieczne jest połączenie WiFi (aby nie zużywać zbyt dużo danych komórkowych). No i wreszcie strumieniowanie aplikacji ma działać na razie na telefonach z systemem Android Lollipop i nowszych.

app-stream-w-dots

Google co prawda zapowiada, że wkrótce rozszerzy swoją usługę, ale nie wiadomo, co to dokładnie oznacza. Więcej aplikacji, a może więcej państw? Miejmy nadzieję, że jedno i drugie i na liście pojawi się też Polska. Pomysł Google wydaje się rewelacyjny i rzeczywiście sprowadza się do oferowania jeszcze dokładniejszych wyników wyszukiwania. Bez instalowania konkretnych aplikacji będziemy mieli dostęp do tego, w czym się specjalizują, jak chociażby rezerwowanie pokoi hotelowych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o