Windows Phone w Europie rośnie tak samo szybko, jak iOS

To nie jest żart. Udziały systemu operacyjnego Windows Phone w ciągu ostatniego roku urosły o dokładnie tyle samo punktów procentowych, co Apple iOS – według raportu firmy Kantar. Są powody do radości? Pewnie, że są. A powodu do euforii? Nie, o tym już raczej można zapomnieć, bo skala cały czas jest zupełnie inna, jeśli porównamy mobilne kafelki do dwóch największych rywali.

Kantar opublikował nowy raport na temat udziałów poszczególnych systemów operacyjnych w rynku mobilnym. Tradycyjnie już dane pochodzą z pięciu państw w Europie (Niemcy, Francja, Hiszpania, Wielka Brytania oraz Włochy), Chin, Australii, Japonii oraz Stanów Zjednoczonych. Wyniki nie powinny być dla nikogo zaskakujące – wszędzie rządzi Android, na drugim miejscu jest iOS, a na trzecim Windows Phone. W przypadku mobilnych kafelków ciekawostką jest to, że przez rok udział systemu w rynku mobilnym w Europie wzrósł o dokładnie tyle samo punktów procentowych, co w przypadku iOS-a, czyli o 1,8 pkt proc. To dało Windowsowi 9,9 procent udziałów, a systemowy Apple 20,3 procent.

Niewiele zmieniło się w Stanach Zjednoczonych. U Wujka Sama Android wzrósł o zaledwie 0,2 pkt procentowych, a iOS o dokładnie tyle samo spadł. Do nieco większych zmian doszło do Chinach, czyli jednym z najważniejszych rynku dla wszystkich producentów. W Państwie Środka Android stracił aż 8 pkt procentowych i w tym momencie korzysta z niego nadal aż 72 procent użytkowników. Jednocześnie Apple iOS zyskał 9,2 pkt procentowych i może się pochwalić wynikiem 26,1 proc. Udziały Widowsa pozostały bez zmian i cały czas wynoszą jedyne 1,2 proc.

systemy-mobilne-udzial-marzec-2015

O ile w Europie Windows urósł rok do roku o te 1,8 pkt procentowych, to w porównani do poprzedniego miesiąca stracił 0,2 pkt procentowych, ponieważ w lutym korzystało z niego 10,1 procent użytkowników w pięciu krajach Starego Kontynentu. Można powiedzieć, że mobilne kafelki cały czas trzymają się tak samo, a różnice mogą wynikać z błędu statystycznego.

Zdjęcie: FotoBIB / iW / CC BY-NC-SA

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o