Sztuczne ręce sterowane przy pomocy aplikacji (wideo)

Jason Koger miał pecha. W 2008 roku został porażony prądem o mocy 7200 woltów. W wyniku wypadku amputowano mu obie ręce. Jednak szczęście się do niego uśmiechnęło, ponieważ otrzymał nowe, biotyczne ręce, które mogą być sterowane przy pomocy aplikacji na iPhonie.

Cały system został stworzony przez specjalistów z brytyjskiej firmy Touch Bionics. Ich dzieło otrzymało nazwę i-Limb Ultra Revolution i o ile nie jestem specjalistą od protetyki, to mogę stwierdzić, że (jak nazwa wskazuje) jest ona rewolucyjna. Każdy, sztuczny palec może być osobno sterowany. Dodatkowo ręce są w pewien sposób inteligentne, ponieważ potrafią same wykryć moment, w którym powinny się zacisnąć, np. na kubku. Dodatkowo, dzięki wspominanej aplikacji, Jason Koger ma możliwość wybrania jednego z 24 innych chwytów.

Protezom cały czas daleko do prawdziwych rąk, ale trzeba pamiętać, że ten człowiek stracił obie kończyny górne, więc każda, nawet najmniejsza możliwość chwytania jest dla niego na wagę złota.. Poza tym i-Limb jest i tak o niebo lepsze, niż tradycyjne, plastikowe protezy. Ważne jest tylko to, żeby iPhone Kogera był cały czas naładowany.

Źródło: CNN, Gizmodo

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o