Tajemniczy projekt Facebooka to tak naprawdę nowy ekran domowy?

Portal WSJ poinformował, że zbliżająca się konferencja Facebooka nie będzie dotyczyła ani nowego telefonu, ani siedziby firmy. Najprawdopodobniej chodzi o nowy ekran domowy, dedykowany właśnie portalowi społecznościowemu.

Ma to działać w ten sposób, że zaraz po odblokowaniu telefonu użytkownik ma w pierwszej kolejności zobaczyć treści właśnie z Facebooka. Funkcja ma być po raz pierwszy wykorzystana w tajemniczym telefonie marki HTC, ale z czasem ma trafić także na inne urządzenia, być może w formie aplikacji na Google Play. WSJ twierdzi także, że Facebook rozmawia już z innymi producentami smartfonów i stąd wnioskuje, że 4 kwietnia nie zobaczymy słuchawki z białym „F” na niebieskim tle.

Przyznam szczerze, że nie do końca rozumiem, o co tyle szumu. Wydaje mi się, że podobny efekt można osiągnąć poprzez umieszczenie na głównym ekranie widżetu Facebooka. Ale najwyraźniej się na tym nie znam. Poza tym taka funkcja bardziej by mnie denerwowała niż pomagała. Widać, że największy na świecie portal społecznościowy stara się na wszelkie sposoby przywiązać swoich użytkowników.

Źródło: WSJ, Gizmodo

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o