Aplikacje na Androida będą tańsze, także w Polsce

Google Play pobierz

Google właśnie zrobił coś, co powinno ucieszyć wielu użytkowników systemu Android, także w Polsce. W aż 17 krajach została obniżona minimalna cena za aplikacje i gry mobilne. A to oznacza, że jest szansa na niższe ceny.

Obniżki dotyczą krajów, które są uznawane za nieco biedniejsze lub rynki wschodzące i dlatego na liście znalazła się Polska. Nie ma co się z tego powodu obrażać. Przecież nie zarabiamy tyle, co Niemcy lub Brytyjczycy. Google chce, aby ceny były dostosowane do rynku, a jednocześnie nie były stratne dla deweloperów. Firma wierzy, że niższe ceny sprawią, że więcej osób zdecyduje się na zakup aplikacji, a tym samym zwiększy to dochody dewelopera.

Do tej pory najniższą ceną za aplikację w Sklepie Google Play w Polsce było 2,99 zł. Od teraz cena może wynieść zaledwie 1,79 zł. To prawie dwa razy mniej, więc zmiana jest spora. Nie ma jednak co się łudzić, że wszystkie gry i aplikacje mobilne, które do tej pory kosztowały 2,99 zł, nagle stanieją do 1,79 zł. Zmiana ceny jest opcjonalna i zależy tylko i wyłącznie od dobrej woli danego dewelopera.

Oprócz tego Google zmienia ceny na Ukrainie, Węgrzech, w Rosji, Peru, Meksyku, Indonezji, Kolumbii, Chile, Brazylii, Turcji i wielu więcej. Jak już wspominałem – jest to w sumie 17 krajów.

źródło: Google

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o