Titanium Backup jeszcze lepiej robi kopie zapasowe

Titanium Backup to aplikacja niezbędna dla osób, które często grzebią w swoim telefonie lub regularnie lubią przywracać urządzenie do ustawień fabrycznych, aby odzyskać płynność działania. Aplikacja pozwala stworzyć kopię zapasową sprzętu, w tym ustawień, multimediów, a nawet zainstalowanych appek. Najnowsza aktualizacja jeszcze poszerza możliwości Titanium Backup i jedną niby niewielką, ale dość ważną funkcję.

Tym niewielkim acz ważnym elementem są sparowane urządzenia Bluetooth. Do tej pory aplikacja nie radziła sobie z zapisywaniem sparowanych sprzętów, ale najnowsza aktualizacja wprowadził taką funkcję. Drobiazg, ale przydatny. Jeśli ktoś ma sporo sparowanych urządzeń, to pewnie nie chciałoby mu się ponownie wszystkich podłączać po zresetowaniu telefonu. Jest jednak pewien wymóg – system w wersji co najmniej 4.2 Jelly Bean.

To oznacza, że Titanium Backup może teraz tworzyć kopię zapasową już niemal wszystkiego. Tylko pamiętajcie, że aby appka zadziałała, konieczne jest zrootowanie urządzenia. To spora niedogodność, ale dla kogoś, kto lubi grzebać w Androidzie i bawić się w modyfikacje, to żaden problem, a nawet to obowiązek.

Titanium Backup możecie pobrać ze Sklepu Google Play.

za: Android Police

Zdjęcie główne: mbiebusch / Foter / CC BY-NC-SA

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o