Tak ma wyglądać Tizen? To chyba jakiś żart

Do Sieci wyciekły zrzuty ekranów nowe wersji systemu Tizen, oznaczonej jako 2.3. To właśnie to wydanie pojawi się na budżetowym telefonie, który ma zadebiutować jeszcze w tym roku. Mam jednak nadzieję, że to mało śmieszny żart, ponieważ system od Samsunga wygląda… koszmarnie to chyba mało powiedziane. Archaicznie, brzydko, przedpotopowo, obrzydliwie – można użyć wielu słów, a i tak najwięcej odda obraz.

Napisać, że Samsung nie spieszy się z Tizenem, to jak napisać, że bolidy formuły 1 są szybkie. W skrócie – byłoby to ogromne niedopowiedzenie. Koreańczycy po prostu ociągają się z wprowadzeniem nowego systemu operacyjnego. Owszem, pojawił się w kilku zegarkach, a nawet aparacie fotograficznym, ale wszyscy czekamy na smartfona lub chociaż tablet z Tizenem.

Już kilkukrotnie było blisko, ale nic z tego nie wychodziło. Jest jednak szansa, że zła karta właśnie się odmieniła. Okazuje się bowiem, że jeszcze w tym roku zadebiutuje pierwszy telefon z Tizenem. I na tym kończą się dobre informacje. Smartfon zadebiutuje w Indiach, więc nie będziemy mieli okazji go zobaczyć. Po drugie, będzie to urządzenie budżetowe, które nijak nie zaprezentuje możliwości oprogramowania.

Jedyną okazją do lepszego zapoznania się z Tizenem 2.3 są zrzuty ekranów, które właśnie wyciekły do Sieci. Ucieszyłem się, ponieważ system od Samsunga niezwykle mnie ciekawi, chociaż nie przepowiadam mu wielkiego sukcesu. No i gdy zobaczyłem te screeny… ręce mi opadły. Toć to wygląda okropnie!

 

Przepraszam bardzo, ale patrzę na Androida Lollipop. Zerkam na iOS 8. Następnie widzę Tizena i mam wrażenie, że cofnąłem się w czasie. Tizen 2.3 wygląda jak jakaś wczesna wersja Androida. Jest brzydko, jest staroświecko i jeśli komuś mógłby się ten wygląd podobać, to chyba tylko… Zresztą nie! Nie ma takiej osoby! A jeśli jest, to czas najwyższy zmienić swój gust i upodobania, bo coś jest z Tobą wyraźnie nie tak.

Jeśli tak ma wygląda Tizen, to Samsung od razu skazuje się na porażkę. System jest od lata świetlne za Androidem, iOS-em, a nawet Windowsem Phone, który jest tak ascetyczny, że chyba bardziej już się nie da, ale przynajmniej ma jakiś styl. Tizen wygląda jak marne połączenie kilku rozwiązań. Bleh!

źródło: Tizen Indonesia
za: SamMobile

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o