Tłumacz Google będzie w locie tłumaczyć języki obce

Mowa oczywiście o aplikacji Tłumacz Google, czyli po prostu Google Translate. Ma to być konkurencja dla niedawno zaprezentowanej funkcji Skype’a od Microsoftu, który także potrafi w locie tłumaczyć rozmowy prowadzone w języku obcym. To jednak nie koniec nowości. Google szykuje coś jeszcze, co może się przydać sporej grupie użytkowników.

Zacznijmy jednak od tłumaczenia rozmów. Według New York Times wkrótce doczekamy się aktulizacji aplikacji Tłumacz Google, która wprowadzi przełomową funkcję – właśnie tłumaczenia w locie. Appka ma być w stanie słuchać konwersacji w obcym języku i na ekranie smartfona, czy też tabletu wyświetlać przetłumaczoną na danym język wersję. Chyba nie muszę mówić, jak bardzo przydatne i wygodne stałoby to się dla wielu osób w trakcie zagranicznych wycieczek?

Na ten moment jeszcze nie wiadomo, jakie języki będą obsługiwane i czy znajdzie się na nich także polski. New York Times informuje jedynie, że będą to najpopularniejsze języki, więc jest spora szansa, że naszego… nie będzie na liście. Jednak nie ma na razie co przesądzać. Musimy poczekać na oficjalne informacje od Google. Niestety nie wiemy jeszcze, kiedy aktualizacja miałaby zostać udostępniona, ale najprawdopodobniej nastąpi to dość szybko.

Jednak na tym nowości się nie kończą

Google podobno pracuje nad nową aplikacją związaną z językami obcymi. Miałaby ona tłumaczyć tekst przechwycony przez kamerę. W praktyce oznacza to, że appka mogłaby działać mniej więcej tak, jak Photomath. Wystarczyłoby tylko wskazać kamerze dany wyraz, czy też zdanie, a na ekranie od razu pojawiłoby się jego tłumaczenie. Ale tego też należało się spodziewać po tym, jak Google kupił firmę Quest Visual, odpowiedzialną za aplikację Word Lens, która… robi właśnie to, co napisałem powyżej.

Na razie musimy czekać na oficjalne potwierdzenie ze strony Google. Jeśli doniesienia się potwierdzą, to Tłumacz Google wkrótce może stać się jeszcze lepszą aplikacją.

Tłumacza Google możecie pobrać ze Sklepu Google Play:

google_play

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o