Android ma już 7 lat… i jeden dzień!

Aż chciałoby się zaśpiewać, że „siedem lat minęło jak jeden dzień…”. Kto by pomyślał, że najpopularniejszy aktualnie system operacyjny na świecie ma zaledwie 7 lat. Co ciekawe, do tej ppry nie było zgody co do daty, w której wszystko się zaczęło, ale skoro Google sam wybrał 23. września, to chyba nie ma co dyskutować.

Wiele osób uważa, że Android narodził się 5. listopada 2007 roku, bo dokładnie tego dnia Google zapowiedział prace nad systemem Android. Jednak uznanie tego dnia za narodziny zielonego robota nie byłoby chyba do końca odpowiednie. To trochę tak, jakby ludzie nie obchodzili dnia swoich narodzin, a dzień… poczęcia.

Inną, często pojawiającą się datą jest 22. września 2008 roku. Tego dnia w ofercie T-Mobile pojawił się pierwszy w historii smartfon z Androidem, czyli HTC G1. Taka data narodzin wydaje się już w sam raz. Nie wiedzieć jednak dlaczego, ale Google do świętowania wybrał 23 września 2008 roku. Co się wydarzyło 7 lat i 1 dzień temu? Otóż Google i T-Mobile ogłosiły dostępność HTC G1, a na dodatek od tego dnia można było pobierać Android 1.0 SDK. Co ciekawe, cały czas jest dostępna informacja prasowa, którą można przeczytać na stronie T-Mobile (w języku angielskim).

Z okazji 7. urodzin Google udostępnił kolorowe tapety do telefonów. Widnieją na nich pianki (Marshmallow), babeczki (Cupcakes) oraz eklerki (Eclair). Są to oczywiście nazwy poszczególnych wersji systemu Android. Niestety tapety nie nadają się do flagowych modeli telefonów z ekranami o rozdzielczości QHD lub nawet Full HD 1920 x 1080 pikseli, gdyż są po prostu za małe.

Jeśli chcecie bliżej zapoznać się z historią Androida, to zapraszamy do przeczytania naszego cyklu „Historia Androida”. Co prawda na razie ukazała się tylko pierwsza część, opisująca wydarzenia jeszcze sprzed wydania pierwszej, oficjalnej wersji zielonego robota, ale wkrótce nadrobimy zaległości. Tymczasem możecie pobierać tapety udostępnione przez Google’a.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o