Usługi Google Play v8.1 szykują nas na premierę Androida Marshmallow

Google właśnie rozpoczął aktualizację Usług Google Play (Google Play Services), czyli jednej z najważniejszych aplikacji na Androida. To za jej pomocą wprowadzane są nowe rozwiązania do systemu oraz wiele aktualizacji bezpieczeństwa. Najnowsza wersja szykuje nas powoli na premierę nowych usług oraz Androida Marshmallow.

Google rozpoczął udostępnianie nowej wersji Usług Google Play na Androida. Najnowsze wydanie zostało oznaczone jako v8.1 i można się w nim doszukać wielu rzeczy, który nie było wcześniej.

Android Pay

Najważniejsza nowości, chociaż akurat nie dla Polaków, to wprowadzenie obsługi Android Pay. Usługa płatnicza od Google’a ma zadebiutować dokładnie 26 września. Wygląda na to, że twórcy Androida postanowili ze sporym wyprzedzeniem przygotować smartfony wszystkich użytkowników na premierę usługi i już teraz Usługi Google Play wprowadziły Android Pay. Oczywiście na razie nie ma możliwości korzystania z systemu płatności, ale już teraz można przejrzeć kilka jego elementów.

android-pay

Konta dla dzieci

To z kolei coś, o czym Google wcześniej raczej nie wspominał, a przynajmniej ja tego nie pamiętam. Konta dla dzieci jeszcze nie są najprawdopodobniej gotowe, ale w najnowszych Usługach Google Play pojawiają się pierwsze wzmianki na ich temat. Na razie nie wiemy zbyt wiele. Na pewno rodzice będą mogli z łatwością zlokalizować telefon swojej pociechy. Poza tym inaczej ma się prezentować udostępnianie danych Google’owi w przypadku dziecięcych kont, ale tutaj również nie znamy szczegółów. Można podejrzewać, że na serwery internetowego giganta będzie trafiać mniej informacji z telefonów używanych przez dzieci.

Zmiana nazewnictwa

To ważna informacja dla osób, które nie lubią czekać na tradycyjne aktualizacje i wgrywają Usługi Google Play przez pliki APK. Od tej wersji zmienia się nazewnictwo. Aplikacja jest za każdym razem przygotowywana z myślą o różnych wersjach Androida. Do tej pory wersje zaczynające się od „0” były przeznaczone na KitKata i starsze wersje. Z kolei „4” lub „7” oznaczały Lollipopa. Teraz to już nie obowiązuje.

Od Usług Google Play v.8.1 „2” oznacza Lollipopa, a „4” oznacza Androida 6.0. Marshmallow. I to w sumie na tyle. Mała zmiana, ale dla wielu osób dość ważna.

Nowe Usługi Google Play możecie pobrać z serwisu APK Mirror:

Usługi Google Play 8.1 wersja – 236 (na Lollipopa i starsze)
Usługi Google Play 8.1 wersja – 238 (na Lollipopa i starsze)
Usługi Google Play 8.1 wersja 438 (na Marshmallow)

  • Pingback: Nowości o Usługach()

  • ACIK

    Cześć. Telefon posiada wersję 236. Do jak zainstalować usługi Google Play uniwersalną wersję lub 230 lub 240 (ramię i arm64), że nic się nie dzieje? Instalacja jest obowiązkowo wymagane do tego, co już jest?

  • ACIK

    Cześć. Mój telefon posiada wersję 236. Czy jak zainstaluję usługi Google Play universal wersję lub 230 lub 240 (arm arm64), to nic się nie stanie ? Instalacja jest obowiązkowo wymagane do tego, co już jest ? numer w numer ?