Vine reaguje na ofensywę Instagrama – jest aktualizacja

Dzisiaj pojawiła się aktualizacja do aplikacji Vine. Nie wiadomo, czy była ona planowana, czy jest to szybka odpowiedź na atak ze strony Instagrama. Tak naprawdę nie jest to ważne. Ważne jest to, żę Vine działa teraz zdecydowanie lepiej.

Aplikacja została zaktualizowana do wersji 1.1. Niestety nie przynosi takich zmian, jak chociażby możliwość nagrywania dłuższych filmów lub nakładanie filtrów, ale to nie znaczy, że nie jest istotna. Prawda jest taka, że dzisiejszy update jest bardzo ważny.

Wielu użytkowników wersji na Androida narzekało na powolność działania Vine. Sam korzystam z appki i w pełni się z tym zgadzam. Konwertowanie filmu trwało zdecydowanie zbyt długo. Jednak mam dla Was dobrą informację – teraz jest zdecydowanie lepiej. Pełny 6-sekundy materiał konwertował się na moim telefonie (Nexus 4) zaledwie 5 sekund. To zdecydowanie lepszy wynik niż wcześniejsze 10-15 sekund.

Kolejne nowości to między innymi możliwość udostępniania wideo na Facebooku, funkcja wyszukiwania użytkowników i hashtagów, opcja czyszczenia pamięci tymczasowej oraz kilka usprawnień w interfejsie i mniejszych poprawek.

To zdecydowanie ważna i ciekawa aktualizacja. Wątpię, żeby wystarczyła do walki z Instagramem, ale to dobry początek. Aplikacja Vine w wersji 1.1 jest już oczywiście dostępna w Google Play.

grafika z Mashable

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o