Vivid Games nawiązuje współpracę z Qualcommem, czyli największym producentem procesorów do smartfonów

vivid games

Bydgoska firma Vivid Games, twórcy takich tytułów, jak Real Boxing oraz Godfire: Rise of Prometheus, nawiązują współpracę z potentatem rynku technologicznego – Qualcommem.

Polski deweloper, na zlecenie firmy Qualcomm, ma zmodyfikować silnik graficzny Unreal Engine 3, aby w pełni wykorzystywał on możliwości procesorów Snapdragon, wykorzystywanych dzisiaj w większości smartfonów i tabletów z systemem Android. W przyszłości Vivid Games będzie mogło także dostosować własne gry do tego silnika, między innymi przywoływane Godfire czy też Real Boxing i tym samym uzyskać wsparcie marketingowe Qualcomma.

– Podpisanie umowy z tak renomowaną firmą potwierdza pozycję spółki i rozszerza możliwości dystrybucyjne i marketingowe. Procesory Qualcomm używane są w ponad połowie urządzeń z systemem operacyjnym Android na świecie. Otwiera to przed Vivid Games nowe możliwości dystrybucji oraz daje wsparcie marketingowe. Osiągniecia ze zmodyfikowanym silnikiem pod technologię Snapdragon zostaną pokazane na konferencji Uplinq w USA. Umowa wpisuje się również w strategię spółki w obszarze ekspansji na rynki azjatyckie, gdzie dominują urządzenia Androidowe.- podkreśla Jarosław Wojczakowski, Wice Prezes Zarządu i Dyrektor Produkcji w Vivid Games.

To ciekawa umowa. Po pierwsze, fakt, że Qualcomm wybrał bydgoską firmę dowodzi tego, iż jest ona ceniona na rynku i ma już silną pozycję. A takie informacje zawsze cieszą w kontekście polskich deweloperów. Po drugie, Qualcomm w przyszłości może wykorzystywać gry Real Boxing czy też Godfire: Rise of Prometheus do promowania swoich procesorów, co bez wątpienia byłoby dużo większą korzyścią dla Vivid Games niż producenta procesorów i innych rozwiązań technologicznych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o