WhatsApp na iOS-a do końca roku z abonamentem

WhatsApp to jeden z najbardziej popularnych komunikatorów na Androida, iOS-a, Black Berry oraz Windows Phone. Wersja na urządzenia Apple była płatna w AppStore, ale za to nie miała opłat abonamentowych. Jan Koum, CEO WhatsApp, zapowiedział, że wkrótce to się zmieni.

Zacznijmy od tego, że aplikacja na Androida, Windows Phone i Black Berry była darmowa do pobrania, ale po każdym roku użytkowania trzeba było zapłacić abonament w kwocie 0,99 dolarów, aby dalej móc z niej korzystać. Z kolei wersja na iOS była płatna już przy pobieraniu (również 0,99 dolarów), ale za to używanie jej było już w pełni darmowe. Teraz ma to się zmienić.

Jan Koum, CEO WhatsApp, poinformował, że jego firma szykuje się do przejścia z jednorazowych opłat na model abonamentowy. Zasady mają być dokładnie takie same, jak w pozostałych systemach mobilnych. Jeszcze nie wiadomo, kiedy ten pomysł zostanie wprowadzony w życie, ale na pewno nastąpi to jeszcze w tym roku.

Ale nie oszukujmy się, kwota 0,99 dolarów nie jest jakoś zawrotna i nie sądzę, żeby WhatsApp na iOS-a miało z tego powodu stracić na popularności.

Źródło: Ubergizmo 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o