Windows 10 będzie działać na telefonach z 512 MB RAM-u

Wygląda na to, że raz na zawsze rozwiązała się sprawa aktualizacji do Windowsa 10 urządzeń, które mają tylko 512 MB pamięci RAM. Wiele osób, w tym ja, spodziewało się, że modele takie jak np. Lumia 530 nie poradzą sobie z najnowszą wersją okienek. Wszystko jednak wskazuje na to, że nie ma powodów do obaw, a potwierdził to na swoim Twitterze sam Gabriel Aul, człowiek odpowiedzialny za program Windows Insiders.

Gabriel Aul w odpowiedzi na pytania jednego z użytkowników, napisał, że już pierwsze wydanie Windows 10 Technical Preview dla smartfonów otrzyma wsparcie dla urządzeń z 512 MB pamięci RAM. To oznacza, że nie ma absolutnie żadnego powodu do tego, aby i pełna wersja systemu operacyjnego nie miała działać na słabszych, budżetowych urządzeniach.

Oczywiście Microsoft z czasem będzie dodawał kolejne funkcje i nowości do systemu operacyjnego Windows 10 i jego finalna wersja na pewno będzie bardziej rozbudowana niż pierwszy Technical Preview, ale skoro amerykańska firma od razu zakłada możliwość instalowania na urządzeniach z 512 MB pamięci RAM, to jest spora szansa, że to się nie zmieni.

Zresztą wykluczenie urządzeń budżetowych byłoby strzałem w stopę lub nawet popełnieniem publicznego harakiri, bo przecież właśnie najtańsze i zarazem najsłabsze smartfony z Windows Phone sprzedawały się do tej pory najlepiej i jest ich na rynku zdecydowanie najwięcej. Tym samym Microsoft musiałby olać największą grupę swoich użytkowników. Jestem pewien, że twórcy okienek zrobią wszystko co w ich mocy, aby Windows 10 zawitał także na urządzeniach z 512 MB pamięci RAM, bo najzwyczajniej w świecie nie ma innego wyboru.

Jednocześnie warto też zaznaczyć, że nie wszystkie smartfony będą miały dostęp do Windows 10 Technical Preview. Na razie nie znamy dokładnej listy, ale ta ma być wkrótce ogłoszona.

za: Windows Central

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Seweryn Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Seweryn
Gość

Microsoft, Tak trzymać i dalej do przodu !