Wyciekły zdjęcia Windows 10 dla smartfonów? Nie jest dobrze…

Z Chin wyciekły bardzo ciekawe informacje, w sumie to zdjęcia. Według jednego z użytkowników serwisu Weibo (chiński odpowiednik Twittera) poniżej fotografie prezentują system Windows 10 dla smartfonów. I jakoś nie wygląda to zbyt zachęcająco, jeśli mam być szczery. Jeśli tak ma wyglądać Windows 10 na urządzeniach mobilnych, to nie sądzę, żeby Microsoft szybko poprawił swoje udziały w rynku, które wynoszą w tym momencie zaledwie 3 proc.

Na zdjęciach możemy zobaczyć głównym ekran systemu. Jak widać, żaden kafelek nie jest „przezroczysty”, czyli nie wyświetla tapety zamiast jednolitego koloru. Szczególne zainteresowanie powinien wzbudzić kafelek usługi Xbox, który według wcześniejszych plotek miał się stać właśnie przezroczysty, a tutaj ma cały czas zielone tło. To budzi pewne wątpliwości co do autentyczności fotografii.

windows-10-dla-smartfonow-ekran-glowny

Z drugiej strony kolejna fotografia prezentuje podobno ekran ustawień. Tłumaczenie poszczególnych elementów wskazuje na to, iż pojawi się możliwość zmiany ustawień sieci w celu zaoszczędzenia baterii. To nowość, która już pojawiała się w kilku doniesieniach na temat Windows 10 dla smartfonów.

windows-10-dla-smartfonow-ustawienia

Na ten moment trudno określić wiarygodność fotografii. Jeśli jednak są prawdziwe, to jest mi trochę smutno, ponieważ Microsoft najwyraźniej nie zamierza zbyt wiele zmienić w swoim systemie. Nie liczyłem oczywiście na to, że amerykańska firma zrezygnuje z kafelków, ale małe odświeżenie na pewno by się przydało. Tymczasem na tych zdjęciach Windows 10 wygląda smutno i nieco archaicznie. Patrząc na konkurencję – Androida Lollipop oraz iOS 8 – Microsoft ma jeszcze sporo do nadrobienia w kwestii interfejsu swojego mobilnego systemu. I jeśli firma nie weźmie się do roboty, to z czasem trudno będzie osiągnąć nawet te 3 proc. udziałów w rynku.

Więcej dowiemy się już w najbliższą środę (21 stycznia), kiedy to odbędzie się konferencja Microsoftu, na której mamy usłyszeć co nieco o Windowsie 10.

źródło: Phonearena

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o