Właśnie tak powinien wygląda Windows 10 dla smartfonów! (wideo)

Dwa dni temu wyciekły rzekome zdjęcia systemu Windows 10 dla smartfonów. Na fotografiach możemy zobaczyć, że w kwestii interfejsu nie zmieni się praktycznie nic. Cały czas mamy mieć do czynienia z kolorowymi lub przezroczystymi kafelkami. Dla wielu będzie to zaleta, ale moim zdaniem systemowi przydałoby się spore odświeżenie. Dlatego też, gdy tylko trafiłem na ten koncept Windowsa 10 dla smartfonów, po prostu musiałem o nim napisać. Właśnie tak powinien wyglądać Windows 10 na urządzeniach mobilnych!

Jest to tylko pomysł jednego z użytkowników Windowsa Phone, a nie rzeczywisty projekt, nad którym pracowałby Microsoft, ale idea tak mi się spodobała, że postanowiłem Wam ją zaprezentować. Na poniższym wideo możecie dokładnie zobaczyć koncept. System wygląda na nim po prostu pięknie.

Nie łudzę się, że wprowadzenie właśnie takiego interfejsu byłoby możliwe. Koncept opiera się na wielu widżetach, animacjach i grafikach, co mogłoby być zbyt dużym wyzwaniem dla słabszych urządzeń. Nie zmienia to jednak faktu, że pomysł jest świetny i ucieszyłbym się gdyby Microsoft zainspirował się kilkoma pomysłami. Projekt wygląda nowocześnie i świeżo, w przeciwieństwie do Windowsa Phone 8.1 i rzekomy zdjęć Windowsa 10.

Już za dwa dni dowiemy się nieco więcej na temat Windowsa 10. W środę wieczorem o godzinie 18:00 czasu polskiego odbędzie się konferencja Microsoftu, na której ma zostać zaprezentowany nowy system operacyjny. Całość będzie transmitowana na żywo przez internet, więc możecie być pewni, że poinformuję Was o wszystkich najważniejszych nowościach. Po cichu liczę, że amerykańska firma czymś nas zaskoczy.

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Damian JaroszewskiRafał Kurczyński Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafał Kurczyński
Gość

iOS 8, HTC Sense 5 i parę innych – naprawdę, nic w tym odkrywczego. Pomieszanie z poplątaniem ;)

Damian Jaroszewski
Gość

Nie chodzi o to, żeby być odkrywczym, ale stworzyć coś fajnego dla użytkownika. Powyższy projekt prezentuje się świetnie. I nie wiem skąd wziąłeś tutaj iOS i Sense skoro cały czas mamy do czynienia z kafelkami :)

Rafał Kurczyński
Gość

Dla Ciebie ;)