Już wiemy kiedy starsze Lumie otrzymają Windowsa 10 Mobile

Windows 10 zadebiutował już w wersji na komputerach. Wczoraj Microsoft zaprezentował nowe telefony, które również będą działać na nowej wersji okienek. Ale kiedy poprzednie Lumie zostaną zaktualizowane do Windowsa 10? Znamy już odpowiedź na to pytanie.

Identyczne pytanie zadał jeden z użytkowników na oficjalnym profilu Microsoft Lumia na Facebooku. W odpowiedzi dowiedział się, że aktualizacje oprogramowania rozpoczną się w grudniu tego roku.

– Windows 10 jest aktualnie dostępny na PC-tach i tabletach i będzie dostępny w nowych Lumiach 950 oraz 950 XL. Jeśli chodzi o pozostałe urządzenia, w tym telefony komórkowe, to proces aktualizacji rozpocznie się w grudniu – czytamy na Facebooku.

Warto w tym momencie dodać, że nie wiem, w której części grudnia zaczną się aktualizacje. Może to być początek miesiąca lub jego koniec. Jeśli będą to ostatnie dni grudnia, to najprawdopodobniej część użytkowników telefonów marki Lumia będzie się cieszyć z nowego systemu dopiero w 2016 roku. Nie zmienia to jednak faktu, że pozostało już niewiele czasu do momentu, w którym poznamy finalne wydanie Windowsa 10 na urządzenia mobilne.

Pamiętajcie jednak, że na grudniową aktualizację mogą liczyć osoby, które kupiły telefony w sklepach. Jeśli swoją Lumię masz od operatora komórkowego, to najprawdopodobniej poczekasz sobie nieco dłużej na nowy system. Każdy operator musi przetestować i zatwierdzić nowe oprogramowanie, a to trwa, często nawet kilka miesięcy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o