Windows 10 dla smartfonów już jutro, czyli 4 lutego?

Mowa oczywiście o wersji Technical Preview, a nie finalnym wydaniu systemu. Do tej pory potwierdzone zostało, iż edycja Preview pojawi się jeszcze w lutym 2015 roku, ale nie znaliśmy dokładnego dnia premiery. Tymczasem serwis NPU donosi, iż może się to stać dużo szybciej, niż wszystkim nam się wydawało. Naprawdę dużo szybciej, bo już jutro – 4 lutego. Jest na to szansa?

Na początek najważniejsza kwestia – to na razie tylko plotki i spekulacje, a nie potwierdzone i oficjalne dane. Nie bierzcie tego za pewnik, a jedynie pewną możliwość.

No to jeśli już sobie to wytłumaczyliśmy, to czas przejść do samej informacji. Serwis NPU (Nokia Power User) informuje, że według jego informacji Windows 10 Preview dla smartfonów ma się ukazać w przeciągu 2-4 tygodni od konferencji, która odbyła się 21 stycznia. Aktualnie jesteśmy właśnie w drugim tygodniu od tego wydarzenia, więc jest szansa, że premiera nastąpi wkrótce.

Poza tym serwis otrzymał anonimową informację, według której system ma się pojawić już jutro, czyli 4 lutego 2015 roku. Informator twierdzi, że zna plany Microsoftu i ta data jest pewna. Oczywiście nie jesteśmy w stanie w żaden sposób tego potwierdzić i tak naprawdę mógł to wymyślić ktokolwiek, ale warto odnotować ten fakt.

Nie możemy też zapominać o tym, że Microsoft już dokonał kilku zmian, które wskazywałyby na rychłą premierę. Przede wszystkim przemianowano aplikację Phone Insider na Windows Insider i uruchomiono logowanie kontem Microsoftu. To powinno dawać nam do zrozumienia, że Windows 10 Preview dla smartfonów jest już blisko. Czy aż tak blisko? Szczerze w to wątpię, ale luty jest datą raczej pewną, więc wytrzymamy jeszcze te kilka tygodni.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o