„Prawie” znamy datę premiery Windows 10 Technical Preview dla smartfonów?

Od wielu dni wszyscy miłośnicy Microsoftu i posiadacze smartfonów z Windows Phone 8.1 zastanawiają się, kiedy amerykańska firma w końcu udostępni mobilną wersję Windows 10 Technical Preview.  Rąbka tajemnicy uchylił Gabriel Aul z Microsoftu, który zdradził dokładną datę premiery, ale w formie zagadki. Jeśli uda nam się ją dobrze odszyfrować to już dzisiaj dowiemy się, kiedy testowa wersja systemu trafi na smartfony… czy jednak się nie dowiemy?

Wszystko zaczęło się od tweeta Gabriela Aula, który zapowiedział, że Windows 10 Technical Preview dla smartfonów zostanie udostępniony już wkrótce, a na pewno jeszcze w tym tygodniu. To oczywiście rozpoczęło falę spekulacji i domysłów. Część użytkowników zalewała pracownika Microsoftu pytaniami, aby ten w końcu zdradził dokładną datę.

No i tak też się stało. W odpowiedzi na jedno z pytań Gabriel Aul odpisał:

Czyli 1316 to prawdziwa data premiery Windows 10 Technical Preview na urządzeniach mobilnych. I teraz mamy dwie podstawowe możliwości – albo będzie to 13 luty, godz. 16:00, albo 16 luty o godz. 13:00. To dwie najprostsze odpowiedzi, które od razu przychodzą do głowy. Wydaje mi się jednak, że Gabriel Aul okazał się większym sprytem i za tymi cyframi kryje się coś zdecydowanie bardziej wymyślnego. Ale to też tylko moje domysły.

Z drugiej strony z rozmowy z tym użytkownikiem wynika, że chodzi o kolejną wersję Technical Preview, ale dla PC-tów, a nie urządzeń mobilnych. Zatem na razie nie ma co się ekscytować, bo może w ogóle nie chodzić o smartfony z serii Lumia.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Patryk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Patryk
Gość

Po dokładniejszej obserwacji profilu można wywnioskować że 13 lutego aktualizacja W10 dla PC, a 16 na telefony lub na odwrót.