Prawie 40 gier na Windows Phone zaktualizowane do obsługi 512 MB RAM

Wadą słabszych urządzeń z systemem Windows Phone było to, że mają one zaledwie 512 MB pamięci RAM. Na co dzień to nie przeszkadza, ponieważ mobilne kafelki są nieźle zoptymalizowane i sam system nie jest specjalnie wymagający. Jednak mała część aplikacji wymagała co najmniej 1 GB RAM-u. Na szczęście to się zmienia.

Serwis WPCentral poinformował, że prawie 40 gier na system Windows Phone doczekało się aktualizacji. Chodzi przede wszystkim o starsze tytuły, które niekoniecznie działały na WP8. Także najważniejsza zmiana, to właśnie obsługa urządzeń z Windows Phone 8.

To jednak nie wszystko. Okazuje się bowiem, że wszystkie te gry będą teraz działać na smartfonach z 512 MB pamięci RAM, czyli chociażby Lumii 520, czy też Lumii 630. Pomimo tego, że to starsze tytuły, to na liście nie brakuje ciekawych pozycji. Aktualizacji doczekały się między innymi takie gry, jak: Halo: Spartan Assault, Hexic, Minesweeper, czy też Ilomilo.

Takie informacje zawsze cieszą. Windows Phone rozwija się w słusznym kierunku i chociaż liczby tego nie pokazują, to staje się realnym konkurentem dla iOS-a oraz Androida.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o