Zobacz, co Microsoft przygotował w pierwszej aktualizacji Windows Phone 8.1

W zeszłym tygodniu pojawiły się pierwsze przecieki na temat aktualizacji systemu Windows Phone 8.1. Dzisiaj stały się one faktem, ponieważ Microsoft oficjalne zapowiedział pierwszą paczkę zmian w najnowszych mobilnych kafelkach. A nowości jest naprawdę sporo.

Wszystkie zmiany zostały opisane na oficjalnej stronie Microsoftu. Oto najważniejsze z nich, przede wszystkim z uwzględnieniem polskiego użytkownika.

Po pierwsze Cortana

To akurat jest dla nas mało interesujące, jednak z obowiązku wspomnę, że asystentka głosowa zawita do nowych krajów: Chin i Wielkiej Brytanii w wersji beta oraz Kanady, Indii i Australii w wersji alpha. Na razie jeszcze nie wiadomo, co z Polską. Cały czas mówi się o początku 2015 roku, ale termin ten wydaje się coraz mniej prawdopodobny.

Po drugie foldery

Windows Phone w końcu pozwoli na tworzenie folderów na ekranie głównym. Jednak wyglądają one nieco inaczej, niż w przypadku chociażby Androida. Na szczęście zasada tworzenia jest taka sama. Wystarczy złapać kafelek i przeciągnąć go na drugi kafelek. W taki sposób zostanie utworzony folder, któremu następnie można nadać odpowiednią nazwę, a także pozmieniać kolejność oraz rozmiary kafelków.

Nowy kafelek sklepu, SMSY-y oraz App Corner

Kolejna nowości to zwykła zmiana kafelku sklepu Windows Phone. Od teraz będzie to kafelek typu „live”, który będzie wyświetlał informacje na temat nowych aplikacji, aktualizacji, czy też promocji.

Microsoft usprawnił także sposób zarządzania wiadomościami tekstowymi. W końcu użytkownicy dostaną możliwość wybrania kilku SMS-ów do usunięcia lub przesłania dalej.

windows-phone-8-1-SMS

Sporym usprawnieniem jest także App Corner, czyli funkcja, która pozwoli nam wybrać aplikacje dostępne w specjalnym trybie. Niestety, będzie dostępna tylko dla klientów biznesowych.

Bezpieczniej

Oczywiście nie zabraknie także usprawnień w prywatności i bezpieczeństwie. Microsoft dodał między innymi możliwość przesyłania danych przez VPN, także gdy jesteśmy połączeni przez WiFi, czy to w domu, czy przez publiczny hotspot.

windows-phone-8-1-app-corner

Najważniejsze pytanie – kiedy?

Jeśli macie Windows Phone 8.1 w wersji dla deweloperów, to aktualizację otrzymacie już w przyszłym tygodniu. Jeśli korzystacie z oficjalnej wersji Windows Phone 8.1, to niestety przyjdzie wam poczekać trochę dłużej, ponieważ Microsoft informuje jedynie, że update zostanie udostępniony w nadchodzących miesiącach.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Aleksander Pawzun Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aleksander Pawzun
Gość

Brać czy nie brać? O to jest pytanie! Uwielbiam nexusy ale korci mnie ten windows..